Komu pasuje grzywka?

Sprawdź czy twój kształt twarzy pokocha grzywkę. Nowy rok nowa ja? Czemu nie 😊Niektórzy obiecuj sobie” nową” sylwetkę, a czemu nie zdecydować się na zmianę fryzury? Grzywka – niby nic i ktoś może powiedzieć, że to żadna zmiana, nic bardziej mylnego. Mało cięcia a może ono zupełnie zmienić wygląd naszej twarzy i lepiej dobrze przeanalizować czy będziemy z nim wyglądać korzystnie. Grzywka kojarzy nam się z dziewczęcym wyglądem, więc teoretycznie powinna nas odmłodzić, ale czy tak jest w rzeczywistości? Kształt twarzy odgrywa tu bardzo ważną rolę, jak i rodzaj grzywki. Sprawdźmy więc jaką wybrać, by wyglądać świeżo i pięknie.

Grzywka – na co zwrócić uwagę

Najbardziej istotną sprawą jest określenie kształtu twarzy. Musimy to dobrze przeanalizować, bo dzięki temu łatwiej uda nam się dobrać rodzaj grzywki. Ważną rolę odgrywa również rodzaj naszych włosów, czy są one cienkie czy grube czy może kręcone. Pamiętajmy, że grzywka idealnie zatuszuje pewne mankamenty, ale źle dobrana, może je uwydatnić. Co warto wiedzieć ?

  • Przy bardzo rzadkich włosach pamiętaj, aby nie wybierać mocno wycieniowanej grzywki. Opadające pasma będą sprawiały wrażenie bardzo przerzedzonych i będziesz mieć problem z jej układaniem.
  • Dojrzałe kobiety powinny decydować się na klasyczne proste grzywki, asymetryczne cięcia zostawmy młodym dziewczynom.
  • Codzienna pielęgnacja grzywki jest konieczna. Pamiętaj, że włosy mają ciągły kontakt ze znacznie szybciej przetłuszczającą się skórą czoła.
  • Pamiętaj o regularnym przycinaniu grzywki, aby nie zburzyć proporcji całej fryzury, ponieważ grzywka rośnie znacznie szybciej niż reszta włosów.
  • Jeśli twoje włosy są kręcone i niesforne, licz się z codziennym układaniem grzywki na szczotkę lub prostownicę.

Rodzaje grzywek

Grzywka układająca się na boki to grzywka, która musi być idealnie wystopniowana, wygląda świetnie przy każdej długości włosów. Pasuje również do większości kształtów twarzy, ale o tym później. Taki rodzaj grzywki idealnie przysłoni szerokie czoło i optycznie wyszczupla. Będzie wyglądała pięknie przy spiętych jak i rozpuszczonych włosach.

grzywka na bok

Prosta gęsta grzywka to bardzo odważny i mocny akcent, pamiętaj jednak, że zanim się na nią zdecydujesz oceń odpowiednio rodzaj swoich włosów. Muszą być grube i gęste.

gesta grzywka

Grzywka w stylu retro to grzywka bardzo krótka dla bardzo odważnych dziewczyn lubiących ten styl. Niestety nie każda buzia będzie wyglądała w niej korzystnie.

grzywka retro

Lekka cieniowana grzywka to dobre cięcie dla nadania twarzy lekkości. Kontur twarzy nabierze bardziej subtelny wygląd.

cieniowana grzywka

Grzywka układająca się na jeden bok będzie idealna dla osób, które chcą optycznie wyszczuplić twarz. Grzywki te będą dobrze wyglądać przy prostych włosach.

grzywka na jeden bok

Długa grzywka jest dla dziewczyn, które nie do końca są zdecydowane na radykalne cięcie. Tak wycieniowana grzywka będzie pasować do każdego rodzaju twarzy. Zostaw taką długość, abyś mogła spokojnie zebrać w momencie spięcia włosów w kucyk.

dluga grzywka

Grzywka a rodzaj twarzy

Do twarzy owalnej pasuje każda grzywka ponieważ twarz owalna ma idealne proporcje. Najlepiej będzie prezentować się prosta grzywką lub ta obcięta skośnie .

Kształt twarzy okrągły to grzywka zaczesana na bok. Pamiętajcie, aby czasem nie pokusić się o ciężką prostą grzywkę, bo zrobimy sobie krzywdę.

Twarz kwadratowa to grzywki wycieniowane, roztrzepane ułożone na bok. Przy tym kształcie twarzy należy unikać zaokrąglonych cięć i grzywek ciętych do linii szczęki.

Twarz trójkątna uwielbia grzywki, więc jeżeli jesteś w gronie dziewczyn o tym kształcie twarzy, to tnij śmiało 😊 Wysokie czoło w tym kształcie twarzy aż się prosi o grzywkę, aby nadać odpowiedniej proporcji całej buzi. Grzywka na boki czy grzywka cięta na prosto będzie tu idealna.

Prostokątny kształt twarzy możemy optycznie skrócić i zyskać na lekkości przy mocno wycieniowanej grzywce.

Jak zapuścić grzywkę gdy już nam się znudzi?

Tak przecież też się może zdarzyć, przychodzi czas kiedy ekscytacja minie i co wtedy? Kiedy mamy grzywkę wycieniowaną na boki, nie odczujemy bardzo tego, kiedy będzie nam odrastała, bo spokojnie możemy ją schować we włosach. Gorzej, jeżeli zdecydowałyśmy się na ciężką grzywkę. Niestety musimy „odcierpieć” swoje, ale z pomocą przychodzą ozdobne opaski czy piękne spinki, którymi możemy podpiąć włosy. Jeżeli nie lubimy ozdób we włosach, można wpleść grzywkę w piękny warkocz. Efektowne i piękne uczesanie zawsze na czasie.

Polecamy: