Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Keratynowe prostowanie włosów stało się dość popularne na przestrzeni ostatnich lat. Efekty tego zabiegu możemy zobaczy od razu, dlatego dodatkowo cieszy oko. Włosy stają się bardziej odżywione, lśniące i gładkie. Na czy polega ten zabieg i czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Jedni twierdzą, że prostowanie keratynowe niszczy włosy, drudzy wręcz przeciwnie. Gdzie zatem leży prawda? Wyjaśnijmy pierw, co to w ogóle jest prostowanie włosów za pomocą keratyny i w jakim celu się je wykonuje.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów

Jest to zabieg mocno pielęgnacyjny, który wykonywany jest w gabinecie fryzjerskim. Można go oczywiście wykonać samodzielnie w domu, ale efekt nie do końca może odpowiadać naszym oczekiwaniom. To nic innego, jak wtłoczenie keratyny do naszego włosa, a keratyna to właśnie jego budulec. To białko podporowe, które buduje nie tylko nasze włosy, ale również i paznokcie. Keratyna zatem ma za zadanie uzupełnić ubytki w naszym włosie, ale żeby to się stało, do mieszanki musi być dodany formaldehyd – substancja pełniąca funkcję nośnika białek. Taka mieszankę aplikujemy na ciepło. Koktajl wtłaczany jest za pomocą prostownicy ustawionej na wysoką temperaturę (200 do 240 stopni). Bardzo ważne jest, aby zabieg wykonywał specjalista, mamy pewność, że temperatura zostanie dobrana odpowiednio i nasze włosy nie ucierpią.

Dzięki keratynie włosy nabierają sprężystości, są bardziej gładkie i nabierają zdrowego wyglądu. Dodatkowo, jeżeli dbasz o nie po zabiegu i używasz odpowiednich kosmetyków, możesz być pewna przedłużenia efektu i zdrowych kosmyków. Bardzo często po wypłukaniu keratyny z włosów, wydaje się, że włosy są w gorszym stanie niż przed zabiegiem. Nic bardziej mylnego. Zwyczajnie nasze oczy przyzwyczaiły się do widoku pięknych gładkich włosów i dawno zapomniały, jak wyglądały włosy przed prostowanie keratynowym.

Zalety keratynowego prostowania włosów

Zabieg, jakim jest keratynowe prostowanie włosów, z pewnością nie niszczy włosów. Ma on wiele cech które czynią prostowanie bardzo bezpiecznym. Dlaczego ?

  • Keratyna nie szkodzi i nie obciąża włosów – czego nie można powiedzieć o wielu dostępnych kosmetykach,
  • Keratyna wygładza pasma i nie niszczy – czego nie można powiedzieć o codziennym prostowaniu włosów prostownicą,
  • Zabieg możemy powtórzyć, a efekt za każdym razem będzie lepszy i bardziej utrwalony,
  • Oszczędzamy czas i pieniądze.

Keratyna to białko, nie obciąża włosa i nie pozostawia na nim tłustego filmu. Nie wysusza ich i nie przetłuszcza dlatego jesteś pewna cudownego efektu każdego dnia. Używając produktów drogeryjnych do stylizacji włosów, często niechcąco możemy przesadzić z aplikacją i nasze włosy już nie będą tak efektowne. Prawidłowo przeprowadzony zabieg nie niszczy włosów. Ważne jest, aby znaleźć odpowiedni zakład fryzjerski i oddać się w ręce specjalisty. Fryzjer jest w stanie sprawnie ocenić kondycje naszego włosa i dobrać zabieg idealny do jego struktury.

Keratynowe prostowanie włosów – czy dla każdego?

Ta metoda przeznaczona jest dla osób, których włosy nadmiernie się puszą i elektryzują, albo maja tendencję do lekkiego skrętu. Doskonale sprawdzi się też na włosach pozbawionych blasku , wysokoporowatych i matowych. Ale czy wszystkie panie mogą skorzystać z keratynowego prostowania włosów?

Osoby o bardzo cienkich i ekstremalnie zniszczonych włosach, powinny zrezygnować z tego zabiegu. Prostowanie keratynowe wymaga użycia wysokich temperatur i bardzo zniszczone kosmyki mogą tego nie wytrzymać. Tu również potwierdza się to, że to specjalista a nie my same, powinien ocenić czy możemy skorzystać z takiej usługi. Drugą grupą kobiet, które powinny odłożyć prostowanie włosów za pomocą keratyny są kobiety w ciąży i kobiety karmiące.

odpowiednie kosmetyki

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Jeżeli zabieg wykonany jest przez profesjonalistę nie mamy się czego obawiać. Musimy oczywiście pamiętać, że po wyjściu z salonu nasza przygoda się nie kończy. Odpowiednia pielęgnacja i przestrzeganie pewnych zasad jest kluczowa w utrzymaniu i przedłużeniu efektu. Aby długo cieszyć się pięknymi włosami używajmy specjalnych kosmetyków stworzonych do włosów po tym zabiegu. Nieodpowiednia pielęgnacja może przynieś odwrotne skutki.

Polecane: