Laminacja włosów co to

Laminacja ma na celu wygładzenie naszych włosów. To zabieg, dzięki któremu nie musimy martwić się pusząca fryzurą. Jest bardzo często stosowanym zabiegiem, ponieważ z łatwością możemy go wykonać w domu lub umówić się na wizytę w salonie. Ma na celu nadać włosom blasku poprzez dostarczenie im sporej dawki protein. Tworzą one na kosmykach gładką powłokę tzw. taflę. Co to laminacja włosów i na czym polega ?

Na czym polega laminowanie włosów i jaki ma na nie wpływ.

Laminowanie często wykonuje się na rzęsach i brwiach, nie każda z nas wie, że zabieg ten wykonuje się również na włosach. Zabieg laminowania włosów ma za zadanie ich wygładzenie i nabłyszczenie. Kosmyki staja się wzmocnione, rozdwojone końcówki scalone, a całą fryzurę łatwiej ułożyć. Produkty do laminowania włosów zamykają rozchyloną łuskę włosa. Tworzą na jego powierzchni powłokę ochronną, dzięki której włos jest zabezpieczony przed uszkodzeniem mechanicznym, wilgocią czy zbyt wysoką temperaturą suszarki. Zabieg ten będzie idealny dla każdego rodzaju włosa. Najbardziej widoczne efekty zobaczą panie o włosach zniszczonych rozjaśnianiem, o włosach matowych i puszących się. Poprzez wypełnienie włosów odpowiednim preparatem, włosy stają się błyszczące i proste, jak po użyciu prostownicy.

Laminowanie włosów działa również zbawiennie na końcówki. Przy rozczesywaniu włosy się nie plączą i są bardziej elastyczne. Zabieg laminowania dostarcza włosom spory zastrzyk protein. Jeżeli twoje włosy są wysokoporowate, laminacje należy wykonać z odpowiednią dawką emolientów. Dlaczego ? Cząsteczki żelatyny mogą okazać się za małe i zamiast osadzać się na powierzchni włosa, mogą przeniknąć w jego głąb przez już istniejące uszkodzenia. Emolienty wytworzą powłokę, która „zamknie” nawilżenie. Laminacje wykonujmy nie częściej niż co dwa lub trzy tygodnie.

Na czym polega laminowanie włosów

Laminacja włosów – w salonie czy w domu?

Zabieg polegający na aplikacji preparaty zawierające białka fibrylarne na włosy to laminacja. Wykonana w salonie może kosztować dość sporo. Ma na celu odżywienie, nawilżenie i regenerację włosów. Efekt po takim zabiegu utrzymuje się nawet kilka miesięcy. W tym czasie możemy cieszyć się lśniącymi pasmami włosów. Jeżeli cena zabiegu jest dla ciebie zaporowa, możesz spróbować osiągnąć podobny efekt w domowym zaciszu, za całkiem przystępną cenę. Z użyciem zwykłej żelatyny lub galaretki.

Laminowanie włosów w domu

To prostsze niż możesz sobie wyobrazić. Nie zajmie zbyt dużo czasu i co ważne pieniędzy. Do domowej laminacji będzie potrzebna żelatyna spożywcza (lub galaretka) oraz odżywka do włosów (najlepiej z odżywczymi olejkami)

Żelatynę należy rozpuścić w wodzie, powinna mieć konsystencję rzadkiego żelu. Dodajemy do niej nieduża ilość odżywki i taką mieszankę nakładamy na suche włosy. Kiedy już pokryjemy całe kosmyki, włosy należy schować w czepek i owinąć ręcznikiem. Po upływie około 40 min, mieszankę spłukujemy dokładnie z włosów.  Włosy po takim zabiegu będą miękkie i lśniące.

Drugim sposobem na domową laminacje jest siemie lniane. Zawiera ono cenne kwasy tłuszczowe, błonnik, antyoksydanty i składniki mineralne, które doskonale odżywiają włosy. Domykają łuski włosa dzięki temu wyraźnie poprawiają ich kondycję. Włosy stają się bardziej lśniące i gładkie. Zabieg laminacji przy użyciu siemienia lnianego jest zdecydowanie lepszy i bezpieczniejszy dla włosów niż żelatyna. Pamiętajmy, że żelatyna może przy dłuższym stosowaniu wysuszyć włosy, przy użyciu siemienia mamy pewność, że włosy będą w dobrej kondycji. Aby wykonać laminację należy przygotować wywar z nasion (powinien mieć konsystencje żelu) i wymieszać z odżywką do włosów. Podobnie jak przy żelatynie, mieszankę zostawimy na około 40 min i spłukujemy wodą.

Laminacja włosów – w salonie czy w domu?

Po co laminować włosy ?

Zalet laminowania włosów jest wiele. Rozumieją to osoby które choć raz spróbowały tego zabiegu. Co zyskujesz dzięki laminacji włosów?

  • Piękne, gładkie i lśniące włosy,
  • Włosy się nie plączą przy czesaniu,
  • Nie puszą się,
  • Są mocne, wydają się grubsze i bardziej gęste,
  • Zdecydowanie poprawia się ich kondycja,
  • Brak rozdwojonych końcówek,
  • Dużo łatwej jest je ułożyć.

Jeżeli borykasz się z puszeniem włosów, są one w złej kondycji albo nie chcesz ścinać rozdwojonych końcówek – spróbuj laminacji i oceń sama.

Polecane: