Podobają Ci się krótkie włosy? Sprawdź czy na pewno będzie Ci do twarzy.

Zawsze podobały Ci się krótkie włosy, ale nigdy nie miałaś na tyle odwagi, aby ściąć? Znam to. Co prawda jak to mówią „włosy nie ręka i odrosną”, ale po co się męczyć i za każdym razem z przerażeniem patrzeć w lusterko. Oczywiście jest mnóstwo programów komputerowych, gdzie zobaczymy w jakiej fryzurze będzie nam najbardziej do twarzy, ale co kiedy natchnie nas już i w chwilowej euforii i wizji naszej pięknej nowej ja siądziemy na fotel?

Bez obaw dziewczyny 😊 jest sposób na to aby sprawdzić czy będziemy tak boskie, jak nasze ulubione gwiazdy z pierwszych stron okładek kolorowych czasopism.

Metoda 2,25 cala

Wszystko czego potrzebujemy to linijka i ołówek. Na pewno niektóre z Was słyszały o metodzie „2,25 cala”. To właśnie dzięki temu prostemu pomiarowi będziemy wiedziały czy ścinać włosy czy jednak zostawić koński ogon. Spokojnie, zasadę opracował słynny stylista fryzur John Freida. Zatem do dzieła.

Ołówek należy umieścić poziomo pod brodą, a linijką zmierzyć odległość od małżowiny usznej do ołówka (oczywiście pionowo 😉) to czego potrzebujemy to wartość, jaką otrzymamy na styku linijki i ołówka.

krotkie wlosy twarz

Jeżeli Twój wynik to 5,7 cm (2,25 cala) lub mniej to śmiało możesz ścinać włosy, będzie Ci w nich do twarzy. Jeżeli odstęp jest większy niż 5,7 cm lepiej doceń to co masz i rozejrzyj się za fajnymi upięciami długich włosów (warkocze zawsze na topie – pamiętaj )

Jeżeli to nie przekonuje Cię specjalnie do ścięcia włosów, możesz bardziej wnikliwie przeanalizować swoją sytuację.

Kształt twarzy a krótkie włosy?

Tylko teraz musisz być pewna jaki kształt to Twój kształt ( tu znajdziesz podpowiedź kształty twarzy).

Przyjęło się iż kobiety o okrągłej twarzy powinny unikać krótkich fryzur, ale czy to prawda ? Spokojnie drogie Panie, wystarczy dobre cięcie i będziecie wyglądać pięknie. Należy wystrzegać się cięcia kończącego się na linii szczęki. Włosy przy tak zwanym bobie będą okalały buzię i jeszcze bardziej ją pogrubią. Idealnym rozwiązanie będzie cięcie w stylu pixi lub irokez. Krótka fryzurka z asymetryczną grzywką (wskazany dość duży kąt cięcia)to również rozsądny wybór. Wszystkie te cięcia sprawią, że twarz stanie się optycznie wydłużona.

Szczęściarami są Panie o twarzy owalnej – możecie poszaleć 😊 do takiej twarzy pasuje praktycznie każde cięcie. Krótkie, mocno wycieniowane, asymetryczny bob i trochę by jeszcze wymieniać. Tak, to wszystko możecie mieć na głowie.

Pociągła twarz uwielbia cieniowane grzywki i cięcia za linię szczęki. Wystrzegamy się ciężkich i prostych grzywek jak i krótszego cięcia, bo może niepotrzebnie wyostrzyć rysy twarzy.

Podobają Ci się krótkie włosy? Sprawdź czy na pewno będzie Ci do twarzy. 3

A co z Paniami o szerokiej twarzy? Tu niestety musimy wystrzegać się krótkiego cięcia, ponieważ odsłoni wszystkie ostre kanty, a nam zależy na tym, aby je zasłonić. Mocne cieniowanie, nie krótsze niż linia szczęki oraz bob z finezyjną grzywką będzie idealny rozwiązaniem.

Dla kogo jeszcze krótkie włosy ?

Krótkie włosy pasują paniom o cienkich i rzadkich włosach jak również tych obdarzonych gęstymi mocnymi włosami. W przypadku włosów cienki, ich długość pokaże tylko ich rzadkość, a większości przypadków (ze względu na ich delikatność) również zniszczoną strukturę włosa. Trzeba pamiętać, aby nie poniosła nas za bardzo wyobraźnia i nie wybierać fryzur za bardzo wycieniowanych i zbyt krótkich.

Gęste włosy to skarb. Tu możemy już pokusić się o bardziej wystrzępione fryzury. Warto pamiętać, że krótkie włosy przy tego typu włosach znacznie nas odmłodzą i nadadzą lekkości.

krótkie włosy

Dojrzałe kobiety to dla Was

To idealne rozwiązanie, będziecie wyglądać młodziej i bardziej kobieco. Wystrzępione, nieco dłuższe ciecie pozwoli na układanie włosów na różne sposoby. Wieczorne wyjście w wystrzałowym uczesaniu to jest to !

Czy zdecydujesz się na radykalne cięcie? Jeżeli tak to pamiętaj, że prościej będzie Ci eksperymentować z nowym kolorem włosów, a to następna spora zmiana jeżeli chodzi o wygląd 😉