Kształty twarzy – jak go określić.

Niby nie takie ważne, bo kto na to zwraca uwagę, ale czy na pewno? Okazuje się, że określenie kształtu twarzy jest bardzo przydatne w życiu. Kiedy chcemy wybrać odpowiednią fryzurę lub dodatki typu kolczyki, czy okulary, będzie nam dużo prościej to zrobić, kiedy już będziemy znały kształt naszej twarzy. Gwarantuje Wam, że wykonanie porannego makijażu okaże się dużo prostsze, bo będziemy wiedziały w którym miejscu odpowiednio ją wyszczuplić.

Jak się okazuje ustalenie kształtu twarzy nie jest tak proste jakby się wydawało. Skupmy się na początku na kształtach jakie występują, a potem spróbujemy określić nasz typ.

Zasadniczo wyróżniamy 6 kształtów twarzy, pamiętaj, że nie oznacza to, iż Twoja twarz może pasować tylko do jednego typu. To co, zaczynamy 😉 kształty twarzy poniżej.

Twarz owalna

To twarz o około 1/3 dłuższa niż szersza. Linia brody jest dość łagodna, a nasada włosów jest zaokrąglona. Jak ją „zmierzyć”? Najwyższy punkt czoła znajdziemy na środkowej osi twarzy natomiast najszersze miejsce na wysokości kości policzkowych.

twarz owalna

Twarz okrągła

Tak zwana „pyza”. Twarz niemal tak samo szeroka jak długa. Nasada włosów i szczęka są zaokrąglone, a kości policzkowe niemal niewidoczne.

twarz okrągła
Akcesoria do makijażu na Ceneo

Twarz kwadratowa

W tym przypadku, ani długość, ani szerokość twarzy nie świadczy o jej kwadratowym typie, a szczęka. Jest ona szeroka o wyraźnie zaznaczonej linii żuchwy. Linia włosów nie ma żadnych zaokrąglonych miejsc, a czoło jest niskie i zazwyczaj tak samo szerokie jak szczęka.

twarz kwadratowa

Twarz prostokątna lub podłużna

Kiedy twarz jest dłuższa niż szersza mamy do czynienia z typem twarzy podłużnej. Szerokość na każdej poziomej linii twarzy – oczy, usta, nos – jest niemal taka sama. Czoło jest zazwyczaj wysokie z kanciastą linią włosów. Przy takiej twarzy podbródek jest szeroki, bywa kanciasty.

twarz prostokątna

Twarz w kształcie serca

Stosunek szerokości do długości twarzy w tym przypadku jest bez znaczenia. Najważniejszą rolę odgrywa tu wystający i szpiczasty podbródek i wysokie i stosunkowo szerokie czoło. Nasada włosów nie musi, ale może mieć kształt zakoli.

twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie diamentu

Jest bardzo podobna to twarzy w kształcie serca z wyjątkiem czoła. Czoło w tym typie twarzy jest wąskie, może być niższe z prostszą linią włosów. Twarz jest najszersza w linii kości policzkowych. Wystający i szpiczasty podbródek.

twarz w kształcie diamentu
Akcesoria do makijażu na Ceneo.pl

Kiedy już wiemy jakie są rodzaje typów twarzy możemy zająć się naszą. Są dwa sposoby. Albo działamy na zdjęciu, ale musi być widać na nim idealnie twarz (na pewno masz jakieś selfie w telefonie 😉) i zaznaczamy na nim po dwa punkty: na wysokości czoła (trochę poniżej linii włosów i po obu stronach oczywiście), na wysokości kości policzkowych i ostatnie na wysokości żuchwy. Kiedy je połączymy, będzie nam znacznie prościej wymierzyć różnicę w szerokości poszczególnych partii twarzy.

Albo drugi sposób: to my przed lustrem. Trzeba dobrze zebrać włosy, podpiąć grzywkę, jeżeli mamy,
i do dzieła. Mierzymy, sprawdzamy i wybieramy swój kształt.

Powodzenia i miłej zabawy 😉

Polecamy: