Jakie nakrycie głowy do okrągłej twarzy

Dobrze dobrane nakrycie głowy nada całej stylizacji niepowtarzalny wygląd. Nawet najbardziej nudny strój zyska i nabierze charakteru, gdy na naszej głowie pojawi się zmysłowy kapelusz czy fikuśny beret. Musimy jednak pamiętać, że nie w każdym nakryciu głowy będziemy wyglądać dobrze. Aby wybrać to odpowiednie, musimy wziąć pod uwagę nie tylko kolor czy fason, ale przede wszystkim kształt naszej twarzy. Najczęściej występująca twarz to twarz okrągła. Jakie zatem nakrycie głowy do okrągłej twarzy będzie odpowiednie?

Od czego zacząć i po czym poznać, że mamy okrągłą twarz

Zanim więc zaczniemy poszukiwania odpowiedniej czapki warto ustalić czy nasza twarz rzeczywiście ma okrągły kształt. Typowe cechy okrągłej twarzy to podobna jej szerokość i wysokość oraz mało zarysowane kości policzkowe. Choć to nie reguła, może występować również niskie czoło.

Ktoś mógłby pomyśleć, że to nie najlepiej bo pucołowate policzki przecież pogrubiają buzię. Nic bardziej mylnego, wielką zaletą okrągłej twarzy jest jej dziewczęcy wygląd. Mimo upływu lat okrągła buzia zawsze wygląda uroczo, jeżeli mamy pełne usta i duże oczy, możemy uważać się za duże szczęściary. Takie buzie należy eksponować a ewentualne jej mankamenty sprytnie tuszować. Idealny kształt twarzy to owal więc możemy lekko skorygować nasze krągłości na klika sposobów. Oczywiście odpowiedni makijaż zrobi swoje, ale warto pomyśleć również o odpowiedniej fryzurze czy podłużnej biżuterii. Kropką nad „i” będzie odpowiednie nakrycie głowy. Wszystkie nakrycie głowy, które wybierzemy przy okrągłej buzi, muszą skupiać uwagę na górę głowy. Dzięki temu zabiegowi optycznie wydłużymy twarz, odciążają tym samym policzki i okolicę szczęki. Na zawsze żegnamy się więc z kapeluszami i czapkami wiązanymi pod szyją.

Okrągła twarz – jakie nakrycie głowy nosić zimą?

Zimowy zestaw must have to czapka, szalik i rękawiczki. Z szalikiem i rękawiczkami raczej nie będziemy miały problemu, ale jaką czapkę wybrać, aby nasza okrągła buzia wyglądała dobrze? Na pewno nie zakładamy czapek ciasnych i mocno przylegających do głowy. Nasza buzia będzie wyglądała nie najlepiej a policzki będą sprawiały wrażenie jeszcze bardziej pełnych. Szalejemy za to ze wszystkimi luźnymi i asymetrycznymi nakryciami głowy. Bardzo modne czapki typu smerfetka czy beanie będą idealnym wyborem. Luźne czapy z nadmiarem materiału z tyłu świetnie wyszczuplą i wydłużą twarz. Podobny efekt uzyskamy zakładając wełnianą czapkę z pomponem, może być jeden duży lub dwa mniejsze po bokach. Oba warianty sprawdzą się doskonale przy okrągłej buzi.

„Dobrą robotę” zrobią kaszkiety czy berety założone figlarnie przekrzywione na bok. Jeżeli będą miały pompon na czubku głowy zrobią całą stylizację. A co powiesz na czapkę pilotkę ? Ona również będzie bardzo trafionym wyborem. Pamiętaj aby boczne klapy zwisając wzdłuż buzi lekko odstawały od policzków. Optycznie wysmuklą twarz, a przecież właśnie o to nam chodzi.  

Okrągła twarz – jakie czapki nosić latem?

Letnie nakrycie głowy pełni zupełnie inną funkcję niż to zimowe. Nie musi już być ciepłe i tak otulające głowę. Wystarczy, że będzie chronić naszą głowę przed słońcem. Wskazówki jakimi będziemy się kierować przy wyborze letniego nakrycia głowy możemy z powodzeniem wykorzystać przy wyborze czapek wiosennych czy jesiennych. Czapki z daszkiem i lekkie kaszkiety noś swobodnie podobnie jak te zimowe modele. Panie z okrągłymi buziami będą bardzo korzystnie wyglądały w czapce z daszkiem, którą zdobi pompon. Modele te są bardzo modne więc czemu nie skorzystać z okazji aby wybrać model idealny dla siebie. Jak słońce to i kapelusze, wybieraj te proste o średniej szerokości ronda. Niech będą z lekkiego materiału aby nie obciążały buzi. Latem często związujemy włosy i odsłaniamy bardziej twarz dlatego można pokusić się o biżuterię, która optycznie wydłuży okrągłą buzię.

Polecamy: