Facefitness – czyli gładka buzia bez skalpela

Która z nas nie marzy o gładkiej skórze pozbawionej zmarszczek. Oczywiście są szczęściary, które robiąc selfie nie muszą włączać specjalnych filtrów, ale jest ich 1 na 100. Każda z nas prędzej czy później stoi przed lustrem i zastanawia się, co by tu naciągać, a gdzie by podciągnąć. Nie wiem jak Wy, ale ja często przy tym robię głupie miny i naciągam skórę co by sprawdzić, jak będę wyglądać idealnie gładka. I co ? i okazuje się, że to nie taki głupi pomysł, bo moje głupie miny to idealny sposób na poprawienie wyglądu stanu skóry bez wydania nawet grosza. Oczywiście użycie kwasu czy botoksu dało by nam natychmiastowy efekt, ale będzie nas to trochę kosztowało. A fitness twarzy, dość że przy tym dużo zabawy to jeszcze kasa zostaje w portfelu.

Na czym polega facefitness?

Facefitness to nic innego, jak gimnastyka twarzy. Skoro ćwiczymy swoje ciało i staramy się utrzymać je dobrej kondycji, to dlaczego nie robić tego samego z twarzą. Twarz to również mięśnie, więc spokojnie możemy je trenować. Faceftness to zestaw ćwiczeń, którego celem jest wzmocnienie mięśni twarzy, a co za tym idzie, napięcia skóry w okolicach czoła, oczu, policzków i podbródka. Ćwiczenia są bardzo proste i spokojnie można je wykonywać w domowym zaciszu. Najważniejsze w gimnastyce twarzy jest regularność. Tak naprawdę potrzeba nam około 10 min. na początku codziennie, a potem możemy poprzestać na trzech dniach w tygodniu.

Facefitness to nic innego, jak gimnastyka twarzy. Skoro ćwiczymy swoje ciało i staramy się utrzymać je dobrej kondycji, to dlaczego nie robić tego samego z twarzą. Twarz to również mięśnie, więc spokojnie możemy je trenować. Faceftness to zestaw ćwiczeń, którego celem jest wzmocnienie mięśni twarzy, a co za tym idzie, napięcia skóry w okolicach czoła, oczu, policzków i podbródka. Ćwiczenia są bardzo proste i spokojnie można je wykonywać w domowym zaciszu. Najważniejsze w gimnastyce twarzy jest regularność. Tak naprawdę potrzeba nam około 10 min. na początku codziennie, a potem możemy poprzestać na trzech dniach w tygodniu.

Na zachodzie facefitness cieszy się ogromną popularnością już od dawna. Jak same możemy zauważyć instruktorki tej techniki wyglądają dużo młodziej niż wskazuje ich pesel. Regularna gimnastyka twarzy skutecznie pobudza produkcję kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry, jej odpowiednie nawilżenie oraz regenerację. Gimnastyka twarzy sprawi, że będzie ona lepiej dotleniona a tym samym będzie starzeć się dużo wolniej.

Efekty ćwiczeń

Na pierwsze efekty pracy będziemy czekać około 4 tygodni. Oczywiście, aby rezultat się utrzymał trzeba pamiętać o systematyczności. Efekt będzie jeszcze bardziej widoczny, jeżeli połączymy facefitness z odpowiednią pielęgnacją. Regularne złuszczanie i nawilżanie skóry da dużo lepsze efekty. Panie, które mogą poświęcić trochę więcej czasu, mogą włączyć do pielęgnacji twarzy masaż.

Facefitness sprawia, że nasza twarz nabiera zupełnie innego wyrazu. Staje się bardziej radosna i mniej zmęczona. Kąciki ust i oczu podniosą się, podobnie jak nasze policzki i brwi. Cera nabierze zdrowego koloru a twarz będzie bardziej rozluźniona. Jakie efekty daje nam gimnastyka?

  • Spłycenie i zapobieganie powstawania nowych zmarszczek na czole, wokół oczu i warg
  • Spłycenie bruzd nosowo- wargowych
  • Podniesienie policzków
  • Zmniejszenie drugiego podbródka
  • Zmniejszenie opuchlizny i cieni pod oczami
  • Skóra staje się bardziej sprężysta i lepiej ukrwiona.

Jak ćwiczyć facefitness?

Ćwiczenia należy powtarzać po 10 razy każde, nie więcej, aby nie zmęczyć naszej twarzy. Przez miesiąc należy wykonywać ćwiczenia codziennie, zajmie nam to około 10 min. Kiedy mięśnie się już wzmocnią, wystarczy, gdy treningi ograniczymy do 3 razy w tygodniu.

Przystępując do gimnastyki należy pamiętać, aby twarz była czysta (bez makijażu). Po skończonym fitnessie twarzy należy wmasować w nią krem dla rozluźnienia mięśni.

Oto 8 ćwiczeń, które pomogą utrzymać naszą twarz gładką i piękną.

Rozgrzewka

Przed każdym treningiem musi być rozgrzewka i w tym wypadku również. Zaczynamy od lekkiego „opukania” twarzy opuszkami palców od góry do dołu i na odwrót. Następnie lekko, za pomocą palca wskazującego i kciuka, szczypiemy skórę twarzy. Nie należy rozciągać, ani mocno ściskać skóry, ma to być dla nas przyjemne odczucie. Na taką rozgrzewkę wystarczy około 2 minut.

Azjatka – na zmarszczki wokół oczu

Palce środkowe przykładamy do zewnętrznych kącików oka i delikatnie naciągamy w kierunku skroni (oczy powinny mieć skośny kształt), następnie mrużymy oczy, ale nie zamykamy ich całkowicie. Rozluźniamy i znów mrużymy. Powtarzamy tak 10 razy.

Drugie ćwiczenie

Palce wskazujący i środkowy przyłóż około 0,5 cm., pod oczami i delikatnie naciągnij skórę w dół. Podobnie jak w przypadku poprzedniego ćwiczenia, mrużymy oczy, ale nie zamykamy całkiem. Rozluźniamy i znów mrużymy. Powtarzamy tak 10 razy.

Pompka na lwią zmarszczkę

Dół dłoni należy przyłożyć do czoła, dokładnie między brwiami, a górę dłoni czyli palce, na czubku głowy. Nie odrywając dłoni uciskamy skórę między brwiami tak, jakbyśmy chciały rozprostować zagniecenie lub wcisnąć guzik. Taki ruch wykonujemy 10 razy, 5 powtórzeń na prawą, 5 powtórzeń na lewą rękę. Powinno nam to zająć około 10 sekund.

Żuraw – na drugi podbródek

Wyciągamy szyję do góry pod kątem 60 stopni, a następnie wysuwamy żuchwę do przodu, ustawiając dolne zęby przed górnymi i trzymamy w tej pozycji 5 sekund. Powtarzamy 10 razy.

Drugie ćwiczenie

Wyprostowaną dłonią, zewnętrzną stroną, naciskamy na podbródek, jednocześnie otwierając usta (tak jakbyśmy chciały powiedzieć „O”) Powtarzamy 10 razy.

Na zmarszczki na czole

Kładziemy palce wskazujące poziomo na czole nad brwiami, lekko przyciskamy i unosimy brwi, tak jakbyśmy robiły zdziwioną minę. Dociskając palce do czoła stawiamy opór unoszącym brwiom. Na zmianę unosimy i opuszczamy brwi. Potarzamy 10 razy.

Na uniesienie kącików ust

Rozchylamy usta w delikatnym uśmiechu, dotykamy palcami wskazującymi kącików i unosimy je lekko ku górze. Trzymając palce nieruchomo, próbujemy powiedzieć „O” i tak trzymamy przez 5 sekund. Powtarzamy 10 razy.

Na bruzdy nosowa – wargowe i jędrne policzki

Zamykamy usta i nakładamy język na przednie górne zęby. Trzymamy tak przez 5 sekund z zaciśniętymi ustami. Rozluźniamy i powtarzamy 10 razy.

Drugie ćwiczenie

Nabieramy powietrza i nadymamy policzki tak, jak przy nadmuchiwaniu balona. Przytrzymujemy je przez 5 sekund, oczywiście cały czas oddychając. Rozluźniamy twarz i powtarzamy 10 razy. Wykonujemy jeszcze 5 powtórzeń, nadmuchując raz lewy raz prawy policzek.

Na zmarszczki palacza i powiększenie ust

Ściskamy usta i zasysamy je do środka między zęby. Wytrzymujemy 5 sekund, rozluźniamy i powtarzamy 10 razy.