Srebrna broszka – co powinnaś wiedzieć

Bez żadnych dyskusji srebrna broszka jest świetnym dodatkiem do każdej stylizacji. Tak drogie Panie – do każdej 😊 Broszki na od jakiegoś czasu, znów zaczęły wracać do łask i całe szczęście, ponieważ dzięki nim możemy wspaniale odczarować nasze niezbyt lubiane i nudne ciuchy.

Broszki często jeszczą kojarzą nam się ze stylizacją dojrzałych kobiet, fajnie, że wiele znanych kobiet pokazało, że ten piękny dodatek można nosić na co dzień i w każdym wieku. Najważniejsze, to aby wiedzieć jak i do czego nosić broszkę, a efekt będzie gwarantowany.

broszka damska srebrna

Srebrna broszka – krótka historia

Srebrna broszka znana była już w Egipcie, Rzymie i Grecji. Wytapiano je w specjalnych formach, które najczęściej miały kształt twarzy bogów lub kwiatów. Nie były to od razu srebrne broszki, te pojawiły się nieco później. Początkowo wytapiane były z brązu i nie służyły jak dziś, wyłącznie za formę ozdoby, miały jeszcze jedną funkcję – były idealne do podpinania szaty. XVIII wiek, to czas, kiedy broszki odeszły w zapomnienie, by wrócić potem z przytupem. W wieku XIX pojawiły się słynne broszki Devant de Corsage ze zwisającymi kamyczkami w kształcie łezki.

Do jakich kolorów i materiałów pasuje srebrna broszka?

Barwa srebra dobrze komponuje się z niemal każdym ubraniem, będzie odpowiednie zarówno do strojów służbowych jak i eleganckich. Srebro tak naprawdę możemy łączyć z każdym innym kolorem (nie łączymy go ze złotem), jednak srebrne broszki najładniej będą prezentować się na ubraniach o zimnych kolorach i będą odpowiednie dla Pań o chłodnym typie urody. Oczywiście to nie przekreśla noszenia srebra przez Panie o ciepłym typie urody. Należy wtedy wybrać broszkę z kamieniami o bardziej słonecznych kolorach.

Materiał z jakiego wykonane jest nasze ubranie również będzie miał istotne znaczenie. Panie, które ukochały sobie srebrne broszki są szczęściarami, ponieważ pasują one do każdego typu materiału, nawet na ciężkiej skórzanej kurtce będzie wyglądać szałowo. Pamiętajmy jednak, im bardziej strojny materiał, nasza srebrna broszka powinna być bardziej delikatna i skromna. Równowaga musi być zachowana 😊

Srebrna broszka na wieczór i na imprezę

Wybór srebrnej broszki zależy od sytuacji, w której będziemy ją nosić i tak naprawdę miejsca, w którym chcemy ją przypiąć. Inna broszka nadaje się do pracy, a jeszcze inną założymy na wieczorne wyjście. W ciągu dnia lepiej będzie prezentować się coś bardziej skromnego, w pracy, do białej koszuli idealna będzie skromna srebrna broszka przypięta przy kołnierzyku. W zasadzie „zrobi” cały strój, ponieważ inna biżuteria będzie zbędna. Zupełnie inaczej będzie w przypadku wyjścia wieczornego i nieważne wtedy czy jest to wyjście ze znajomymi czy bardziej oficjalna kolacja. Tu można poszaleć i przypiąć bardziej ozdobną srebrną broszkę ozdobioną dodatkowo kamieniami szlachetnymi. Ba! Możesz przypiąć ich znacznie więcej. Na małej czarnej będą wyglądać oszałamiająco.

Srebrna broszka – odpowiednio o nią zadbaj

Żeby nasza srebrna broszka służyła nam długo i cały czas tak samo zachwycała, musimy o nią odpowiednio dbać. Pamiętajmy, aby każdą sztukę trzymać osobno, w osobnych przegródkach szkatułki czy szuflady. Ważne jest, aby podczas przechowywania srebrna broszka nie „widziała” światła dziennego, wilgoci i substancji chemicznych. Co to oznacza? Nie trzymajmy jej ani w łazience, ani na parapecie, jeżeli nie posłuchamy tej rady nasza piękna srebrna broszka straci na swym wyglądzie. Mogą pojawić się na niej żółte plamy (jest to proces utleniania) a z czasem, kiedy jest źle przechowywana, może czernieć. Najlepszym miejsca na przechowywanie naszej ukochanej srebrnej broszki będzie zatem drewniana szkatułka lub pudełko.

Jak widzicie wystarczy uważać i przestrzegać pewnych zasad, a srebrna broszka będzie przechodziła z pokolenia na pokolenie i za każdym razem kiedy będzie zdobić nasze ubranie, będzie tak samo zachwycać.