Typy urody – cztery pory roku.

Każda kobieta jest inna i nawet lepiej, bo inaczej było by nudno, a co za tym idzie typy urody są różne 😉 To co pasuje Twojej koleżance nie zawsze będzie pasowało Tobie. Kiedy określisz swój typ urody, wszystko stanie się jasne. Typom urody przypisano pory roku. Zapytasz po co to wszystko? Właśnie po to, abyśmy nie błądziły w planowaniu swojego wizerunku, żebyśmy wiedziały jak precyzyjnie dobierać kolory do swojego typu urody. Przeprowadźmy zatem analizę kolorystyczna, aby określić Twój typ urody.

Analiza kolorystyczna – co to takiego ?

Analiza kolorystyczna pomoże określić czy twój typ urody jest ciepły czy może zimny. Dowiesz się jaką porą roku jesteś. Dzięki temu będzie Ci dużo łatwiej dobrać kolor włosów do Twoje cery, kolor ubrań czy cieni do koloru tęczówki. Typy urody określa się w oparciu o kolor włosów, oczu czy odcień skóry. Zobacz kilka wskazówek, które ułatwią Ci przeprowadzić własny test kolorystyczny, a jak już go dopasujesz zobacz jaki kolory i makijaż będą do Ciebie pasować.

Jakie są typy urody?

Cztery pory roku możemy podzielić na te ciepłe i zimne i tak samo dzielimy nasze typy urody z malutką różnicą 😉 Do ciepłego typu kolorystycznego zaliczymy wiosnę i jesień natomiast lato i zima to zimny typ kolorystyczny.

Może Cię zainteresować artykuł o kształty twarzy.

Typ urody Wiosna

typy urody wiosna

Jest to najbardziej delikatny urody. Jasne włosy i oczy, delikatna skóra często określana prześwitującą to znak rozpoznawczy pani wiosny.

Cera – bardzo delikatna i ciepła karnacja, cera porcelanowa , mogą pojawić się delikatne piegi. Ma delikatny brzoskwiniowy lub złocisto beżowy odcień Typ urody wiosna szybko opala się na brązowy kolor.

Włosy – przeważa blond od jasnego po wszystkie odcienie aż do ciemnego. Zdarzają się również włosy o kolorze orzecha czy jasnego brązu.

Oczy – kolor oczu wiosny to tak naprawdę każdy kolor ale mało intensywny.

Kolory wiosny – jasnozielony, jasnoniebieski, jasny brąz, oliwka, brzoskwinia, czerwień i złamana biel.

Unikaj kolorów czarnych, czystej bieli, ciemnego brązu i grafitu.

Makijaż – usta to pudrowy róż, brzoskwinia, natomiast oczy to kolory pastelowe, szarości, róże, błękity czy jasny zielony. Typ wiosna powinna unikać dość mocnych kolorów.

Typ urody Lato

typy urody lato

Typ urody lato jest bardzo podobny do wiosny, ale bardziej wyrazisty. Jest to typ urody przeważający w Polsce.

Cera – jasna często mleczna karnacja w zimnym szarawym odcieniu to znak rozpoznawczy lata. Początkowo opalenizna jest czerwona potem przechodzi w oliwkowy kolor.

Włosy – Od szarawych prze blondy do jasnego brązu. Często określany jest kolorem „mysim”. Jeśli nie jesteś pewna czy jesteś latem sprawdź czy twoje włosy mają chłodny odcień.

Oczy – jasnoszare, szare, jasnozielone, jasnoniebieskie, piwne.

Kolory lata – błękit, popiel, blady róż, czerwień, cappuccino, fiolet w delikatnym odcieniu, oliwka, srebrny

Unikaj kolorów czarnych i wszystkich jaskrawych odcieni

Makijaż – najlepszy dla lata jest delikatny makijaż, usta to bordo, czerwień i delikatny róż, natomiast oczy to jasny brąz i wszystkie odcienie beżu, błękit oraz turkus.

Typ urody Jesień

typy urody jesien

Jesienne dziewczyny mają zazwyczaj rudy kolor włosów i urocze piegi na twarzy.

Cera – od jasnej porcelanowej aż do oliwkowej. Cera często pokryta jest piegami. Pani Jesień często opala się na czerwony kolor, bardzo rzadko opala się na brąz.

Włosy – dominują rudości w każdej tonacji. Jeżeli już pojawia się brązy to z wyraźnie podkreślonymi czerwonymi refleksami.

Oczy – oczy jesieni są w kolorach zieleni i brązu.

Kolory jesieni – brąz w każdym odcieniu, rudy, przygaszona czerwień, oliwka, złoty, morelowy, ceglany, zieleń.

Unikaj kolorów różowego i śnieżnobiałego.

Makijaż – usta to matowe bordo i jasny róż natomiast oczy pani jesień to złoto i brązy po miedziane odcienie, równie pięknie będą wyglądać przygaszone zielenie.

Typ urody Zima

typy urody zima

Ciemna oprawa oczu, kruczoczarne włosy to cała pani zima. Mogą być dwa typy tej urody od bladej królewny śnieżki i południową latynoskę.

Cera – w tym typie urody cera jest bardzo jasna, ale zdarza się też cera oliwkowa. Pani zima musi uważać na słońcu ponieważ może łatwo ulec poparzeniom.

Włosy – mocno czarne jak i te z odcieniami brązu i fioletu.

Oczy – oczy pani zimy maja bardzo intensywny kolor niebieski, zielony lub brązowy.

Kolory zimy – biały, srebrny, czarny, fiolet, śliwka, granat, butelkowa zieleń.

Unikaj kolorów ciepłych najbardziej złotego i rudego.

Makijaż – to dość intensywne kolory ust: czerwień, fiolet czy róż. Oczy pani zimy to odcienie granatu, śliwki srebra czy zimnego błękitu.

Polecamy: