Portfel na prezent – praktyczny i stylowy upominek

Stylowy i solidny portfel to pomysł na idealny podarunek dla niej. Z pewnością doceni go każda modna kobieta, która przywiązuje ogromną wagę do eleganckich i zarazem praktycznych dodatków. Czym się kierować przy zakupie takiego akcesorium, aby upominek okazał się strzałem w dziesiątkę?

Portfel damski na prezent – skóra czy inny materiał?

Jednym z kluczowych kryteriów decydujących o wyborze damskiego portfela jest materiał, z jakiego został on wykonany. W tym zakresie wybór jest naprawdę duży, niemniej zdecydowanie największą popularnością cieszą się modele z naturalnej skóry. Są ponadczasowe i niepodatne na zmieniające się trendy – skóra nigdy nie wychodzi z mody.

Ponadto charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dlatego zrobiony z niej portfel będzie służył przez długi czas. Oczywiście warto uwzględnić indywidualne preferencje danej kobiety – jeśli np. jest ona zagorzałą weganką, lepszym rozwiązaniem będzie portfel tekstylny lub ze skóry ekologicznej. Jak wyczyścić skórzany portfel bez uszkodzeń?

Damski portfel na prezent

Jakiej wielkości powinien być portfel na prezent?

O ile w przypadku portfela męskiego na prezent wiadomo, że powinien on bez problemu mieścić się w kieszeni spodni, o tyle z damskimi portfelami sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Tu na uwadze trzeba mieć przede wszystkim styl życia przyszłej właścicielki. Najważniejsze pytanie w omawianym kontekście brzmi: czy kobieta lubi nosić dużo rzeczy przy sobie, czy raczej preferuje minimalizm? Paniom zaliczającym się do pierwszej z wymienionych grup polecane są portfele większe. Z kolei minimalistka bez wątpienia ucieszy się z mniejszego portfela. Przy tej okazji wypada wspomnieć o tym, jak zapakować portfel na prezent. Ozdobna torebka lub szykowne pudełko będą w sam raz.

Inne: Przewodnik po wyborze odpowiedniego koloru szminki do odcienia skóry

Portfel na prezent dla niej – jakie zapięcie?

W sklepach dostępne są portfele różniące się m.in. rodzajem zapięcia. Niektóre modele w ogóle nie posiadają zapięcia – składa się je na dwie lub trzy części. Inne mają zatrzaski, bigle, suwaki ekspresowe, rzepy oraz magnesy. Warto po prostu zastanowić się, które z tym zapięć będzie najlepsze. Przykładowo rzepy są dość głośne podczas odpinania, co może być niekomfortowe w pewnych sytuacjach. Najlepiej obejrzeć co najmniej kilka modeli wyposażonych w rozmaite zapięcia i zdecydować, które z nich jest najbardziej odpowiednie.

W jakim kolorze kupić portfel na prezent dla niej?

W jakim kolorze kupić portfel na prezent dla niej?

Kolor portfela to następna istotna przesłanka wpływająca za wybór portfela. Wskazane jest, aby ten praktyczny dodatek pasował do wielu stylizacji, w związku z czym najrozsądniej jest postawić na uniwersalne barwy takie jak brąz i czerń. Portfele w takich kolorach to absolutna klasyka gatunku świetnie komponująca się ze wszystkimi outfitami.

Inne: Jaki tusz do rzęs?

Damski portfel na prezent – przesądy

Z portfelami wręczanymi jako upominki wiąże się parę przesądów. Nie powinny być puste, dlatego do środka warto włożyć symboliczny grosik. To ma zapewnić obdarowanej osobie pomyślność w finansach. Podobne działanie ma koci wibrys (wąs), który wypadł sam – nie może być wyrwany czy ucięty. Portfele w kolorze zielonym i czerwonym dodatkowo przyciągają pieniądze.

W temacie: