Portfel na prezent – praktyczny i stylowy upominek

Stylowy i solidny portfel to pomysł na idealny podarunek dla niej. Z pewnością doceni go każda modna kobieta, która przywiązuje ogromną wagę do eleganckich i zarazem praktycznych dodatków. Czym się kierować przy zakupie takiego akcesorium, aby upominek okazał się strzałem w dziesiątkę?

Portfel damski na prezent – skóra czy inny materiał?

Jednym z kluczowych kryteriów decydujących o wyborze damskiego portfela jest materiał, z jakiego został on wykonany. W tym zakresie wybór jest naprawdę duży, niemniej zdecydowanie największą popularnością cieszą się modele z naturalnej skóry. Są ponadczasowe i niepodatne na zmieniające się trendy – skóra nigdy nie wychodzi z mody.

Ponadto charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dlatego zrobiony z niej portfel będzie służył przez długi czas. Oczywiście warto uwzględnić indywidualne preferencje danej kobiety – jeśli np. jest ona zagorzałą weganką, lepszym rozwiązaniem będzie portfel tekstylny lub ze skóry ekologicznej.

Damski portfel na prezent

Jakiej wielkości powinien być portfel na prezent?

O ile w przypadku portfela męskiego na prezent wiadomo, że powinien on bez problemu mieścić się w kieszeni spodni, o tyle z damskimi portfelami sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Tu na uwadze trzeba mieć przede wszystkim styl życia przyszłej właścicielki. Najważniejsze pytanie w omawianym kontekście brzmi: czy kobieta lubi nosić dużo rzeczy przy sobie, czy raczej preferuje minimalizm? Paniom zaliczającym się do pierwszej z wymienionych grup polecane są portfele większe. Z kolei minimalistka bez wątpienia ucieszy się z mniejszego portfela. Przy tej okazji wypada wspomnieć o tym, jak zapakować portfel na prezent. Ozdobna torebka lub szykowne pudełko będą w sam raz.

Inne: Przewodnik po wyborze odpowiedniego koloru szminki do odcienia skóry

Portfel na prezent dla niej – jakie zapięcie?

W sklepach dostępne są portfele różniące się m.in. rodzajem zapięcia. Niektóre modele w ogóle nie posiadają zapięcia – składa się je na dwie lub trzy części. Inne mają zatrzaski, bigle, suwaki ekspresowe, rzepy oraz magnesy. Warto po prostu zastanowić się, które z tym zapięć będzie najlepsze. Przykładowo rzepy są dość głośne podczas odpinania, co może być niekomfortowe w pewnych sytuacjach. Najlepiej obejrzeć co najmniej kilka modeli wyposażonych w rozmaite zapięcia i zdecydować, które z nich jest najbardziej odpowiednie.

W jakim kolorze kupić portfel na prezent dla niej?

W jakim kolorze kupić portfel na prezent dla niej?

Kolor portfela to następna istotna przesłanka wpływająca za wybór portfela. Wskazane jest, aby ten praktyczny dodatek pasował do wielu stylizacji, w związku z czym najrozsądniej jest postawić na uniwersalne barwy takie jak brąz i czerń. Portfele w takich kolorach to absolutna klasyka gatunku świetnie komponująca się ze wszystkimi outfitami.

Inne: Jaki tusz do rzęs?

Damski portfel na prezent – przesądy

Z portfelami wręczanymi jako upominki wiąże się parę przesądów. Nie powinny być puste, dlatego do środka warto włożyć symboliczny grosik. To ma zapewnić obdarowanej osobie pomyślność w finansach. Podobne działanie ma koci wibrys (wąs), który wypadł sam – nie może być wyrwany czy ucięty. Portfele w kolorze zielonym i czerwonym dodatkowo przyciągają pieniądze.

W temacie: