Czy damska torebka to bagaż podręczny?

Podróżowanie samolotem wiąże się z koniecznością przestrzegania wielu rygorystycznych przepisów. Dotyczą one m.in. kwestii dotyczących bagażu podręcznego. Czy damska torebka jest uznawana za taki bagaż? Warto zasięgnąć informacji na ten temat, aby na lotnisku uniknąć przykrych niespodzianek.

Rodzaj linii lotniczych ma znaczenie

Panie, które zastanawiają się nad tym, czy bez przeszkód mogą zabrać na pokład torebkę, powinny w pierwszej kolejności mieć na uwadze rodzaj linii lotniczych, z których usług korzystają. Tani przewoźnicy zwykle zaliczają damskie torebki do bagażu podręcznego, rekompensując sobie w ten sposób atrakcyjne ceny biletów. Z tego też względu jeśli ktoś wybiera się w podróż z walizką podręczną, musi w niej zmieścić np. laptopa, neseser czy właśnie damską torebkę. Z kolei linie rejsowe na ogół zezwalają na zabranie ze sobą nie tylko podręcznej walizki, ale również torebki czy niewielkiej teczki.

Sprawdź wytyczne przewoźnika

Zawsze obowiązuje prosta zasada: należy zapoznać się z regulaminem swojego przewoźnika. Tam jest dokładnie wyszczególnione, co podlega pod bagaż podręczny, a co nie. Ogromne znaczenie w omawianym kontekście mają również wymiary podręcznych walizek czy torebek, których obecność poza walizką podręczną linie lotnicze dopuszczają na pokładzie. Jeżeli bagaż okaże się za duży, wówczas należy niestety liczyć się z poniesieniem dodatkowych opłat. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie w sklepach nie brakuje walizek, kuferków, toreb etc. przystosowanych specjalnie na potrzeby przemieszczania się samolotami.

Kobiety przechowują w torebkach najważniejsze rzeczy: portfel, dokumenty, telefon komórkowy itp. Warto je mieć pod ręką. Bez względu na to, czy torebka stanowi część bagażu podręcznego, czy nie, trzeba liczyć się ze specyfiką podróży powietrznych. Obciążenie odgrywa w przypadku samolotów niebagatelną rolę. Najlepiej zatem zabierać ze sobą takie akcesoria, które świetnie oddają istotę minimalizmu. Odnosi się to też do damskich torebek. Panie, które często latają, powinny zaopatrzyć się w torebkę niewielkich rozmiarów. Po pierwsze – nie będzie ona zajmowała dużo miejsca w walizce, a po drugie – sprawdzi się podczas latania z różnymi przewoźnikami. Nie będzie trzeba się martwić o to, czy jej wymiary są odpowiednie.

W temacie: Co jest dopuszczalne jako bagaż podręczny?

Jaką torebkę wybrać na podróż samolotem?

Jak już wiadomo, wielkość torebki ma kluczowe znaczenie. Solidny oraz praktyczny model to zdecydowanie najrozsądniejsze rozwiązanie. Oczywiście nie sposób pominąć także aspektów estetycznych – torebka ma się podobać właścicielce. Na szczęście wybór w tym zakresie jest na tyle duży, że każda pani znajdzie model adekwatny do indywidualnych preferencji i oczekiwań. Znajomość własnych upodobań oraz wytycznych przewoźników lotniczych zdecydowania ułatwia znalezienie idealnej torebki.