Yerba mate przed treningiem dla Pań

Yerba mate przed treningiem dla Pań to temat bardzo często poruszany w naszym sklepie z yerba mate. Dostajemy od kobiet zapytania o yerba mate nie tylko przed treningiem, ale również o picie w trakcie czy też po treningu.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na trening i dopiero rozpoczynamy przygodę z treningiem, zdecydowanie warto, jako swoisty suplement, wprowadzić yerba mate do naszej diety lub wyłącznie jako przedtreningówkę.

Dla kobiet, które trenują regularnie, a stosują odżywki i suplementy, również warto wprowadzić yerba mate ze względu na jej właściwości nie tylko pobudzające za sprawą kofeiny, ale również wartości odżywcze, które pomogą uzupełnić witaminy i minerały.

Na początku warto przypomnieć, że yerba mate to nie herbata, jest to ostrokrzew paragwajski, kiedyś nazywany herbatą jezuicką. Jest to bardzo popularna roślina w krajach, w których rośnie, ale także na świecie, w tym Polsce.

Właściwości yerba mate są doceniane przez ludzi na całym globie. Jest spożywana nie tylko w formie naparów, ale powstają także na jej bazie kosmetyki czy odżywki dla uprawiających sport. My proponujemy wprowadzenie tradycyjnego suszu przed treningiem. Jest to roślina bogata w antyoksydanty, chlorofil, kofeinę, witaminy, m.in. E, C i te z grupy B (B2,B1,B3, B5) a także minerały: potas, wapń, fosfor, a nawet magnez.

Oczywiście nie można zapominać, iż prawidłowe odżywianie jest najlepszą metodą na dostarczanie wartości odżywczych do organizmu i nie powinno się opierać tylko o suplementy czy yerba mate. Jednak jeśli już zdecydujemy na skorzystanie z dobroczynnych właściwości yerba mate, stanie się idealną przedtreningówką. Jest bogata w kofeinę, pobudzi nasz organizm i poprawi krążenie krwi.

Czy yerba mate odchudza?

Sama w sobie nie, jednak może pomóc zrzucić zbędne kilogramy w połączeniu z treningiem i dietą. Sprawia, że czujemy się syci, a często sprzedawane mieszanki ziołowe mogą poprawić pracę jelit, nie zatrzymywać wody w organizmie czy nawet pomóc w zaparciach.

Na co zwrócić uwagę wybierając yerba mate przed treningiem?

Na początku nie należy sypać dużo suszu, szczególnie, jeśli jesteśmy osobami nadwrażliwymi na kofeinę. Jeśli nie mamy z tym problemu, możemy nasypać więcej suszu, jednak jeśli będzie to nasz pierwszy raz, nadal polecamy dwie łyżki stołowe i zapoznanie się ze smakiem. Ćwiczące kobiety w ciąży oraz karmiące powinny się skonsultować z lekarzem lub przyjmować dużo mniejszą ilość naparu ze względu na kofeinę lub wybrać yerba mate w saszetkach (np. Aguantadora cocido). Również można spróbować yerby Union Suave Relax z innym ostrokrzewem bez kofeiny (ilex dumosa), jest to połączenie tradycyjnego ostrokrzewu paragwajskiego z ilex dumosa. Warto również dodatkowo się nawadniać podczas treningu i picia yerba mate, ponieważ yerba mate ma działanie moczopędne.

Do przygotowania yerba mate nie potrzebujemy specjalnych akcesoriów, wystarczy nam zaparzacz typu french press i woda o temperaturze ok. 70–80 stopni Celsjusza. My polecamy jednak zakup bombilli i przygotowywanie yerba mate w kubku.

Jaki wybrać susz?

Wybór jest ogromny, ale mamy kilka prpopozycji. Jeśli oczekujemy łagodnego tradycyjnego smaku o przyjemnym lekkim pobudzeniu, warto sięgnąć po yerba mate Playadito Elaborada. Jeśli potrzebujemy energii na cały dzień, nie tylko przed treningiem, warto wybrać Playadito Despalda lub Aguantadora Energia i Aguantadora Despalada. Jeśli chcemy spróbować czegoś bardziej „smakowego” zdecydowanie warto sięgnąć po owocowe Sinceridad, wersja limon oraz naranja wyśmienicie się sprawdzą, a na dodatek możemy przygotować je na zimno. Sposób ten nazywa się terere i polega na zalewaniu yerby zimną wodą, może być z lodem. Bardzo przyjemnie orzeźwia. Więcej informacji o yerba mate.

Polecamy: