Jak chronić skórę przed promieniowaniem UV?

Wiele osób zapomina jak negatywne działanie ma promieniowanie UV. Rzeczywiście zwiększa ryzyko raka skóry, ale też przyspiesza proces starzenia. Dlatego o skórę trzeba dbać. Dziś podpowiemy Wam, jak ją chronić. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad.

Dlaczego promieniowanie słoneczne jest tak szkodliwe dla skóry?

Są osoby, które uwielbiają się opalać, zapominając jak jest to niebezpieczne. Bezpieczna ekspozycja na słońce wynosi 20 minut. Po tym czasie promieniowanie ma już destrukcyjny wpływ na skórę. Zacznijmy od tego, że pobudza ono melanocyty do produkcji melaniny, która jest niejako reakcją obronną organizmu. Pochłania część promieniowania, ale za to powoduje rumień czy podrażnienia. Zbyt duża i długa ekspozycja może doprowadzić do powstania plam na skórze, ale i poparzeń słonecznych. Do tego przyśpieszony zostaje proces starzenia się skóry i to nadal nie wszystko. Zwiększa się, i to solidnie, ryzyko nowotworów złośliwych skóry. Dochodzi do uszkodzenia DNA komórek skóry, a to z kolei prowadzi do mutacji genetycznych, które kumulują się, a następnie przekształcają komórki skóry w komórki nowotworowe. Zatem, jak zauważyliście, działanie promieniowania UV jest wręcz destrukcyjne, ale na szczęście można się przed nim chronić.

Krem SPF 50 to dobry wybór

Na pewno należy używać kremu z filtrem ochronnym. Jednak nie oznacza to wcale, że trzeba wybrać produkt służący do opalania. Nic bardziej mylnego. Otóż jeżeli dodatkowo chcecie opóźnić proces starzenia się skóry i zapewnić jej doskonałe nawilżenie, to koniecznie zastosujcie krem, który w swoim składzie ma kwas hialuronowy. Świetnie nawilża, ale też odbudowuje warstwę lipidową. Wypełnia do tego drobne zmarszczki. Rzeczywiście ma silne działanie anti-age. Dobrze jeżeli w składzie znajduje się retinol, który łagodzi podrażnienia, zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek, a przy tym reguluje ilość wydzielanego sebum. Retinol odblokowuje pory i zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości, typu zaskórniki czy wypryski. Efektem jest piękna i odżywiona skóra. W dobrym kremie musi znaleźć się wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, czyli SPF. Tutaj polecamy wam krem SPF 50, który zapewnia doskonałą ochronę przed destrukcyjnym działaniem promieniowania UV. Filtr SPF 50 oznacza, że skóra może być wystawiona na promieniowanie UV 50 razy dłużej niż wynosi bezpieczny czas ekspozycji, a więc 20 minut. Jak więc możecie zauważyć jeden krem daje naprawdę duże możliwości.

Witamina C, czyli naturalny antyoksydantami

Oczywiście to nie wszystko, co możecie zrobić dla swojej skóry. Warto spożywać produkty, które są bogate w witaminę C, która jest naturalnym antyoksydantem. Tutaj musicie wiedzieć, że jej duża ilość znajduje się nie tylko w owocach cytrusowych, ale też choćby w kiwi. Możecie także stosować kosmetyki, które w swoim składzie mają dużą zawartość witaminy C. Doskonale sprawdzi się choćby olej z pestek malin, który należy nakładać na twarz. Nie tylko tworzy filtr ochronny, ale i zapewnia doskonałe nawilżenie. Pamiętajcie, aby nakładać go na dobrze oczyszczoną twarz i w przeciwieństwie do innych olejów tego nie trzeba zmywać. Może być stosowany nawet jeżeli Wasza cera jest tłusta i wydziela nadmiar sebum. Olej z pestek malin może być nawet bazą pod makijaż, ale jednak lepiej stosować go na noc.