Jak działa zegarek z funkcją dzwonienia?

Współczesne zegarki są już nie tylko narzędziem do mierzenia czasu, ale również inteligentnymi urządzeniami, oferującymi wiele dodatkowych funkcji. Jedną z takich funkcji jest dzwonienie, czyli odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych bez potrzeby korzystania z telefonu. Zegarek z funkcją dzwonienia zyskał dużą popularność zarówno wśród miłośników nowoczesnych gadżetów, jak i osób aktywnych, które potrzebują szybkiego i wygodnego sposobu komunikacji.

Czy wszystkie smartwatche odbierają połączenia telefoniczne?

Inteligentne zegarki pomagają nam w treningu i są w stanie monitorować najważniejsze parametry zdrowotne. Przydają się również podczas pracy i pomagają rodzicom w sprawowaniu opieki nas dziećmi. Trudno się więc dziwić, że są chętnie wybierane przez osoby z każdej grupy wiekowej. Smartwatche różnią się jednak od siebie pod względem funkcjonalności. Nie każdy zegarek-smartwatch ma funkcję dzwonienia. Niektóre pozwalają jedynie na odbieranie połączeń, a jeszcze inne tylko na wyświetlanie przychodzących powiadomień.

Możemy zatem wyróżnić:

  • Smartwatch z funkcją powiadomień – to tani i popularny smartwatch, który ma funkcję informowania o powiadomieniach. Oznacza to, że zegarek poinformuje nas o tym, że ktoś dzwoni, a także o przychodzących wiadomościach SMS, e-mail czy też powiadomieniach z mediów społecznościowych.
  • Smartwatch z funkcją odbierania połączeń – wyposażony jest w mikrofon i głośnik, dzięki czemu pozwala na odbieranie połączeń przychodzących. Wymaga jednak połączenia ze smartfonem poprzez moduł Bluetooth, co oznacza, że telefon musi znajdować się w niedużej odległości od zegarka. Funkcja rozmowy pozwala słyszeć głos rozmówcy. Z kolei nasz głos zostanie przekazany do telefonu.
  • Smartwatch z funkcją dzwonienia – to najbardziej zaawansowany zegarek-smartwatch na rynku. Wyposażony jest nie tylko w mikrofon i głośnik, lecz także w slot na kartę SIM. Takie smartwatche służą nie tylko do odbierania telefonu, ale również do wykonywania połączeń bez telefonu.
Jak działa zegarek z funkcją dzwonienia? 1

Smartwatch Maxcom FW55 Aurum Pro Czarny
(źródło: https://maxelektro.pl/produkt/smartwatch-maxcom-fw55-pro-czarny,21953)

Z jakiego smartwatcha można dzwonić?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, smartwatch z funkcją dzwonienia musi być wyposażony w slot na kartę SIM. Większość modeli dostępnych na rynku obsługuje karty micro SIM oraz nano SIM. Niektóre zegarki dzwoniące nie mają fizycznej karty, tylko wirtualną kartę eSIM, która jest zainstalowana w ich pamięci. Smartwatche obsługują karty SIM różnych operatorów sieci komórkowej. Przed zakupem należy jednak upewnić się, że karta obsługuje sieć w technologii 2G. To właśnie dzięki karcie SIM możliwe jest odbieranie i wykonywanie połączeń bezpośrednio ze smartwatcha. Nie musimy łączyć się z modułem Bluetooth, Wi-Fi czy GPS.

Warto również dodać, że z poziomu takich smartwatchy można również odpowiadać na przychodzące wiadomości SMS. Zwykle odbywa się to poprzez wybór gotowych szablonów odpowiedzi. W niektórych modelach można też samemu przygotować takie szablony. Natomiast najbardziej zaawansowane zegarki z funkcją pisania SMS wyposażone są w klawiatury qwerty albo pozwalają na wydawanie poleceń głosowych.

Jak działa zegarek z funkcją dzwonienia? 2

Smartwatch Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42mm LTE Srebrny
(źródło: https://maxelektro.pl/produkt/smartwatch-samsung-galaxy-watch-4-classic-42mm-lte-srebrny,11379)

Smartwatch damski z możliwością dzwonienia – jaki wybrać?

Jeśli chcecie wybrać zegarek z funkcją dzwonienia dla żony, mamy lub córki, przed zakupem zwróćcie uwagę nie tylko na jego funkcjonalność, ale również na design. Smartwatch z funkcją telefonu może mieć okrągłą, owalną lub kwadratową tarczę. Równie duży wybór jest w przypadku pasków – są wykonane ze skóry, ekoskóry, gumy, silikonu, a także ze złotej lub srebrnej bransolety. Ważne jest, aby zegarek do dzwonienia był uniwersalny i dobrze uzupełniał każdą stylizację.

Jaki damski zegarek, który dzwoni wybrać? Oto kilka polecanych modeli:

  • Samsung Galaxy Watch 4 40 mm LTE – to elegancki zegarek z funkcją dzwonienia w kolorze różowo-złotym. Działa na systemie Wear OS, który gwarantuje dostęp do wielu popularnych aplikacji oraz płatności zbliżeniowych Google Pay. Ma wirtualną kartę SIM, dzięki czemu pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych bez telefonu.
  • Apple Watch SE 2 – to kolejny damski zegarek do dzwonienia, który oferuje wiele możliwości. Dostępny jest w trzech kolorach, ma prostokątną tarczę i dwurdzeniowy procesor. Pozwala na wykonywanie połączeń, oferuje dostęp do płatności zbliżeniowych Apple Pay i służy jako wizjer aparatu. Poza tym ma: żyroskop, barometr, pulsometr, pulsoksymetr, krokomierz, licznik spalonych kalorii, czujnik tętna, kompas i wiele innych czujników.
  • Smartwatch Samsung Galaxy Watch 5 – ma okrągłą tarczą i wymienny pasek. Umożliwia monitorowanie zaawansowanych aktywności sportowych, monitoruje skład ciała, kontroluje ciśnienie, saturację oraz EKG. Dodatkowo oferuje płatności zbliżeniowe Google Pay oraz łączność LTE. Po zalogowaniu na konto Samsung możliwe jest odbieranie połączeń i wiadomości SMS.
Jak działa zegarek z funkcją dzwonienia? 3

Smartwatch Samsung Galaxy Watch 4 44mm LTE Silver
(źródło: https://maxelektro.pl/produkt/smartwatch-samsung-galaxy-watch-4-44mm-lte-silver,13003)

Ile kosztuje zegarek z funkcją dzwonienia?

Zegarek do dzwonienia nie jest tak tani, jak klasyczny smartwatch, umożliwiający odbieranie powiadomień. Jego cena nie jest jednak zaporowa. Funkcjonalny i ładny zegarek, z którego można dzwonić, kupi się już nawet za ok. 1300 zł. Oczywiście w sklepach dostępne są modele droższe, których ceny przekraczają nawet 5000 zł. Smartwatche, zarówno klasyczne, jak i z funkcją dzwonienia, można kupić w sklepie internetowym maxelektro.pl.

Polecamy: