Producent wózków dla dzieci – nowoczesne wózki dla dzieci

Wózek to coś, bez czego niezwykle trudno jest wyobrazić sobie życie z małym dzieckiem. Często stanowi on jeden z pierwszych wyprawkowych zakupów, a wybór odpowiedniego modelu poprzedzają wnikliwe analizy. Kiedy jednak maluch wyrośnie z tradycyjnej gondoli, nadchodzi czas na spacerówkę. Czym kierować się kupując taki wózek i kiedy warto to zrobić?

Kiedy wymienić gondolę na spacerówkę?

Pierwszy niemowlęcy wózek może być używany, dopóki maluch będzie się w nim mieścił. Mimo tego, że często mogłoby być to nawet pół roku lub dłużej, to wielu rodziców kupuje spacerówkę znacznie wcześniej. Dlaczego?

Dziecko, które coraz bardziej interesuje się otaczającym go światem, chętnie spaceruje w nieco mniej zabudowanym wózku. Zdarza się również, że niemowlę, potrafiące już siedzieć, po prostu nie chce leżeć w gondoli.

Wiele wózków spacerowych posiada także opcję rozłożenia na półleżąco i dodatkowo zapięcia niemowlaka pasami. Takie rozwiązanie, umożliwia przewożenie w spacerówkach nawet tych kilkumiesięcznych niemowląt.

Dlaczego spacerówka to świetne rozwiązanie?

Jakie zalety mają wózki spacerowe? Często są mniejsze i łatwiej je złożyć, niż tradycyjną gondolę. Bez problemu zmieszczą się do samochodu, a kiedy trzeba wyjść na spacer, umożliwią dziecku oglądanie świata z innej pozycji, niż leżenie na plecach. Nierzadko posiadają również przedłużane budy, dzięki którym maluch nie jest narażony na działanie promieni słonecznych.

Wózek spacerowy, to również rozwiązanie na dłuższy okres czasu, gdyż chętnie zasiadają w nim zarówno półroczne maluchy, jak i dwulatki.

Wózek spacerowy zapewnia wygodne podróżowanie rodzicom, ale także dzieciom. Jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa, dzięki którym można spokojnie przewozić w nim także niemowlęta. 

Jaki wózek spacerowy wybrać?

Przed zakupem wózka, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

  • Wielkość wózka. Jeżeli planujemy zakupić wózek, który posłuży kilka lat, to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na jego wielkość. Odpowiedniej wielkości siedzisko, zapewni komfort nieco starszemu dziecku, ale także będzie dobrym rozwiązaniem na zimę, gdy maluszek jest nieco cieplej ubrany.
  • Budka z filtrem UV. Rozwiązanie idealne na letnie spacery. Warto zadbać o to, aby dziecko nie było narażone na silnie działanie promieni słonecznych.
  • Waga wózka. Lekka spacerówka będzie doskonałym rozwiązaniem dla każdego rodzica, który codziennie znosi wózek ze schodów. Przyda się także wtedy, gdy zajdzie konieczność składania go i chowania do samochodu. Lekkie spacerówki dobrze się prowadzą i bez problemu poradzi sobie z nimi mama, taka, ale także dziadkowie.
  • Szybkość składania. Spacerówka ma być wózkiem, który w prosty i szybki sposób będzie można złożyć i na przykład schować do samochodu. Dzięki takiej możliwości, może ona także swobodnie stać w domu czy małym mieszkaniu i nie będzie zajmowała dużo miejsca.
  • Osłonka przeciwdeszczowa. Dodatkowa folia, zakładana na wózek to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu spacery można uskuteczniać nie tylko wtedy, kiedy za oknem świeci słońce. Trudno wyobrazić sobie bez niej jesień czy też zimę.

Wygląd wózka, to dla wielu rodziców także bardzo istotna kwestia. Współczesne spacerówki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, a dla wszystkich tych, którzy lubią neutralne odcienie, idealnie sprawdzą się modele szare lub czarne. 

hurtownia wózków dla dzieci

Co jeszcze może się okazać ważne, kiedy wybieramy wózek?

Spacerówki często posiadają różnego rodzaju dodatki oraz udogodnienia, dzięki którym ich użytkowanie będzie łatwiejsze. Regulacja rączki umożliwi komfortowe prowadzenie wózka przez każdą osobę, która będzie zajmowała się maluchem. 

Kosz na zakupy również może być niezwykle ważną częścią, jeżeli wózek ma służyć także do spacerowania po sklepach. Wózek spacerowy z możliwością założenia na stelaż fotelika to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu szybko i bezpiecznie można przenieść malucha, po wyciągnięciu z samochodu.

Z pewnością docenią je rodzice tych dzieci, które nadal podróżują w pierwszym samochodowym foteliku.

Jaki wózek sprawdzi się na spacery po mieście, a jaki w teren?

Podczas wyboru wózka spacerowego, zdecydowanie bardzo ważne jest także to, po jakim terenie najczęściej będzie on jeździł. Koła piankowe sprawdzą się na niemalże każdym podłożu, a ich dużą zaletą będzie także to, że nie jest je łatwo przebić.

Niestety nie mają one tak silnej amortyzacji, jak koła pompowane, dlatego kiedy planujemy spacery  głównie po nierównych terenach, warto przemyśleć jednak inne rozwiązanie lub zdecydować się na dodatkowe amortyzatory.

Wybór wózka spacerowego powinien być przemyślany, gdyż najczęściej będzie to zakup na lata. Warto wziąć więc pod uwagę wszystkie istotne czynniki i cieszyć się spacerami, nie tylko przez jeden sezon. 

Źródło: marko baby