Jak zmierzyć rozmiar rękawiczek damskich?

Kiedy choć trochę zimno robi się na dworze z chęcią sięgamy po rękawiczki. Każda kobieta wie, że zadbane dłonie to jej wizytówka i nie można doprowadzić do ich przemarzania, gdyż skóra staje się wtedy czerwona i mocno przesuszona. Gdy zbliża się jesień z chęcią idziemy upolować rękawiczki jedyne w swoim rodzaju. Ale czy wiemy jak zmierzyć rozmiar rękawiczek damskich?

Wzorów rękawic na rynku jest całe multum, te w cętki, w krateczkę, z kokardką, skórzane, najlepiej jest mieć kilka par, aby pasowały do każdej stylizacji. Musimy również wiedzieć, jak zmierzyć rozmiar rękawiczek damskich, abyśmy nie musiały stać i przymierzać nieskończonej ilości rozmiarów choć z tym jest troszkę mniejszy problem, niż z zakupem rękawiczek przez Internet. Kiedy będziemy wiedziały jak czytać rozmiar zakupy będą na pewno udane.

Najlepsze rękawiczki to oczywiście te ze skóry, będą nam służyły przez kilka sezonów i będą zawsze wyglądały bardzo efektownie. Nie są to elastyczne rękawiczki dlatego określenie rozmiaru jest w tym przypadku tak ważne. Prócz określenia rozmiaru przy zakupie powinniśmy również zwrócić uwagę na długość palców, ponieważ możemy dostać modele dla osób z dłuższymi lub krótszymi palcami.

Planujesz prezenty na święta dla chłopaka.

Obwód dłoni = rozmiar rękawiczek

Aby zmierzyć rozmiar rękawiczek damskich należy zmierzyć swoją dłoń. Będzie to obwód naszej dłoni zmierzony na wysokości kostek bez kciuka. Przy pomiarze nasza dłoń powinna być wyprostowana, wynik, który otrzymamy w centymetrach to nasz rozmiar rękawiczek.

jak zmierzyc obwod dloni

Jak zmierzyć rozmiar rękawiczek – różne numeracje

Kiedy już znamy obwód swojej dłoni musimy jeszcze zapoznać się z rozmiarami jakie najczęściej odpowiadają danemu obwodowi. Mogą to być znane nam numeracje od XS do XL lub mnie znane podane w calach.

I tak:

  • rozmiar 6 lub inaczej XS to obwód dłoni od 15 do 17 cm / 6 do 6,5 cala
  • rozmiar 7 lub inaczej S to obwód dłoni od 18 do 19 cm/ 7 do 7,5 cala
  • rozmiar 8 lub inaczej M to obwód dłoni od 20 do 22 cm/ 8 do 8,5 cala
  • rozmiar 9 lub inaczej L to obwód dłoni 23 do 24 cm / 9 do 9,5 cala
  • rozmiar 10 lub inaczej XL to obwód dłoni 25 do 27 cm / 10 do 10,5 cala

Może zdarzyć się, że na damskich rękawiczkach widnieje nr 15, 17 czy 18. Nie należy wpadać w panikę, to po prostu podane wprost obwody dłoni. Jeżeli nasz wynosi 19,7 powinnyśmy zdecydować się na rozmiar 20 gdyż 19 będzie na nas zdecydowanie za ciasna.

Kiedy znamy już wszystkie tajemnice jak zmierzyć rozmiar rękawiczek damskich, z łatwością i dużą przyjemnością wybierzemy te najbardziej odpowiednie dla naszych dłoni.