Tatuaż motyl – znaczenie

Tatuaże przedstawiające motyle cieszą się bardzo dużą popularnością, głównie wśród kobiet. Ten wdzięczny i niezwykle uroczy wzór to idealny wybór na pierwszy malunek na ciele, ale oczywiście nie tylko. Co symbolizuje tatuaż z motylem? W którym miejscu na ciele najlepiej go zrobić? Oto co warto wiedzieć na ten temat.

Tatuaż motyl – skąd duże zainteresowanie tym motywem?

Tatuaż z wizerunkiem motyla nie bez powodu wzbudza ogromne zainteresowanie. Kobiety, chociaż nie tylko one, go uwielbiają, ponieważ jest subtelny i zmysłowy. Kojarzy się bardzo pozytywnie i wzbudza same dobre emocje. Poza tym wykonanie tego tatuażu daje niemałe pole do popisu – w kwestii stylistyki oraz kolorystyki nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Wypada też nadmienić, że tattoo motyl to jeden z najczęściej wykonywanych wzorów w studiach tatuażu – nie jest przesadą stwierdzenie, że motyw ten to ponadczasowy klasyk, który mimo zmieniających się trendów nie wychodzi z mody. To piękna ozdoba ciała – niekoniecznie kobiecego, gdyż panowie coraz chętniej decydują się na umieszczenie motyla na ciele.

motyl tatuaż

Jakie znaczenie ma tatuaż motyl?

Na popularność tatuażu motyla to w dużej mierze wpływa jego symbolika. Pełen lekkości, eteryczny wręcz, motyl jest metaforą dążenia do doskonałości o niezmiernie uniwersalnym znaczeniu. Z poczwarki powstaje wyjątkowy owad zachwycający urodą. Historia tego symbolu sięga jeszcze czasów starożytnych. Imię bohaterki jednego z mitów greckich, Psyche, tłumaczono w dwojaki sposób – jako duszę oraz właśnie motyla. Motyw ten zaczęto postrzegać w kontekście miłości i nieśmiertelności, niemniej na przestrzeni kolejnych stuleci jego znaczenie ulegało rozmaitym zmianom. Mówiono w tym kontekście m.in. o kruchości urody, lekkości bytu czy wręcz o lekkomyślności. Obecnie symbolika motyla jest nieco inna. Chociaż w dalszym ciągu owad jest metaforą przemijania, to jednak wiele osób widzi w nim symbol wewnętrznej przemiany, która następuje zwykle wskutek trudnych doświadczeń. Jak więc widać, tatuażowi motylowi można przypisywać różnorakie znaczenie – sporo w tym momencie zależy od indywidualnej interpretacji. Nie zmienia to faktu, że motyle fascynują i intrygują ludzi już od bardzo dawna – podobnie jak np. kwiaty, w których towarzystwie nierzadko są przedstawiane.

wzór motyl tatuaż

W jakim miejscu na ciele umieścić wzór motyla?

To, w jakim miejscu na ciele umiejscowić tatuaż z motylem, jest indywidualną sprawą. Jeżeli ktoś nie chce, aby był on widoczny na co dzień, może zdecydować się np. na brzuch. Wzór ten atrakcyjnie prezentuje się także na nadgarstku, plecach, szyi, ramieniu, przedramieniu czy nad kostką na nodze. Zastanawiając się nad tym, gdzie wytatuować motyla, warto mieć też na uwadze swój próg bólu – u każdej osoby jest on inny. Poza tym jedne miejsca są mniej bolesne, a inne bardziej. Najlepiej na ten temat porozmawiać z tatuatorem. Ponadto w studiu można sprawdzić, jak wzór będzie wyglądać w różnych miejscach. Istotną rolę w tym kontekście odgrywa też jego wielkość. Kolejną ważną kwestią jest wybór pomiędzy tatuażem kolorowym a czarnym. Kolorowe wzory dają świetny efekt 3d, dlatego też mają mnóstwo zwolenników. Niemniej i motylom w czerni również nie brakuje uroku. Minimalistyczne lub bardziej szczegółowe motywy – wszystko sprowadza się tu do prywatnych preferencji.

Gdzie wykonać tatuaż przedstawiający motyla?

Aktualnie na brak studiów tatuażu nie da się narzekać. Rynek tych usług w Polsce jest dziś na tyle rozwinięty, że nie ma problemu ze znalezieniem oferty skrojonej na miarę konkretnych potrzeb. W każdym razie najrozsądniejszym rozwiązaniem jest udanie się do doświadczonego i sprawdzonego tatuatora cieszącego się renomą wśród klientów. Opinii na jego temat można poszukać w internecie. Na tatuażu nie ma co oszczędzać – w końcu jest to pamiątka, która pozostaje na skórze do końca życia. Profesjonalne studio to gwarancja solidności, staranności oraz przestrzegania zasad higieny. Trzeba też koniecznie stosować się do zaleceń tatuatora dotyczących pielęgnacji tatuażu.

Polecamy w temacie: