Piżamka niemowlęca – dobry wybór dla Twojego dziecka

Z niedoborem snu zmaga się wielu rodziców. Nocne wstawanie, aby uspokoić swoje dziecko, nie jest niczym nowym. Szukając rozwiązania tego problemu warto wypróbować piżamkę niemowlęcą. Ma ona wiele zalet, które zapewnią Twojemu dziecku bezpieczny i komfortowy sen.

Dlaczego warto wybrać piżamkę niemowlęcą?

Dziecko od pierwszych chwil swojego życia wymaga odpowiedzialnej opieki. Rodzice robą wszystko, by zapewnić odpowiednie warunki wzrostu i rozwoju swojej pociechy.

Szukają poradników, proszą o rady innych rodziców lub zdają się na pomoc babć i dziadków. Często przy tym nie zdają sobie sprawy, że na jakość snu niemowlaka, w dużej mierze zależy od jego ubrania.

1.Piżamka niemowlęca wspiera rozwój dziecka

Zazwyczaj około 2-4 miesiąca życia nowonarodzone dzieci wchodzą w tak zwany drugi etap snu. Jest to faza przejściowa, podczas której niemowlak podejmuje pierwsze próby obracania się. W fazie pierwszej dziecko przyjmuje pozycję, której nauczyło się w łonie matki.

Śpi więc zazwyczaj z rękami w górze. Dla rodziców to rozczulający widok, ale jeśli tylko zaobserwujemy próby przewracania się dziecka, trzeba zapewnić mu swobodę ruchów.

Korzystanie z piżamek niemowlęcych zapewnia dziecku prawidłowy rozwój, poprzez uwolnienie jego rąk. To etap, kiedy dziecko zamiast bezpiecznego otulenia, powinno uczyć się swobodnego poruszania się.

2. Piżamka niemowlęca daje wygodę

Wygoda maluszka to kolejny istotny argument w dyskusji nad piżamkami niemowlęcymi. Nasze dziecko zasługuje na wszystko, co najlepsze. Piżamki niemowlęce wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Ich miękkość, odpowiednia długość rękawów i nogawek, a nawet grubość materiału mają istotny wpływ na sen Twojego dziecka.

3. Piżamka niemowlęca zapewnia bezpieczny i zdrowy sen

Niemowlaki wymagają szczególnej troski. Wszystko, co widzą i słyszą, jest dla nich nowe, nieznane. Może to powodować u nich strach i nocne wybudzanie. Ciepła i miękka piżamka niemowlęca daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, przez co rzadziej będzie budziło się w nocy.

Ubranie dziecka w wygodną piżamkę, dopasowaną do jego małego ciałka, sprawi, że poczuje się bezpiecznie. Otulony ciepłym materiałem zaśnie szybciej, a jego sen będzie głębszy.

4. Odpowiedni wybór piżamki niemowlęcej poprawi jakość snu nie tylko dziecka, ale i rodziców

Zakup piżamki dla Twojej pociechy, może raz na zawsze rozwiązać problem nocnego wstawania do dziecka. Poczucie bezpieczeństwa, wygoda, a przy tym wsparcie rozwoju niemowlaka zapewnią mu zdrowy sen. Dzięki temu Ty, jako rodzic, także otrzymasz spokojną noc. To ważne, kiedy opiekujesz się dzieckiem, by być wypoczętym i pełnym sił.

otulacz dla niemowlaka

Wybór piżamki niemowlęcej – na co zwrócić szczególną uwagę?

Przed zakupem piżamki warto sprawdzić, czy posiada ona odpowiednie certyfikaty, aby materiał na pewno był bezpieczny dla dziecka. Jest to szczególnie ważne, bo będzie miał on bezpośredni kontakt z delikatnym ciałkiem naszego maleństwa.

LOVE TO DREAM™ – marka polecana przez rodziców

Na szczególną uwagę przy wyborze piżamki niemowlęcej zasługuje marka LOVE TO DREAM™. Można powiedzieć, że została ona stworzona przez rodziców, dla rodziców. Doświadczenie, szukanie nowych rozwiązań, poznanie etapów snu dziecka, doprowadziły do powstania produktów tej marki.

Warto zainteresować się piżamkami niemowlęcymi marki LOVE TO DREAM™, ze względu na jakość ich produktów i zrozumienie potrzeb dziecka na każdym etapie snu. Wybierając produkty tej marki gwarantujemy naszemu niemowlakowi komfort i wygodę.