Nowoczesne foteliki obrotowe – co należy wiedzieć?

Rodzice wiedzą, że dziecko to wielka odpowiedzialność oraz konieczność spełnienia jego licznych potrzeb, które pojawiają się w trakcie rozwoju. Jedna z takich potrzeb wiąże się bezpośrednio z jazdą samochodem. Co warto wiedzieć na temat fotelików dla dziecka.

Jakie rodzaje fotelików można znaleźć na rynku?

Foteliki dla dzieci to absolutny niezbędnik w trakcie podróżowania. Dzieci nie mogą się poruszać bezpiecznie w aucie bez dodatkowego zabezpieczenia w postaci fotelika, a takie zaniedbanie jest karalne w postaci pieniężnej.

Na rynku można znaleźć bogaty wybór takich akcesoriów dla dzieci, co przekłada się na pełną dowolność wyboru, zarówno pod względem koloru, jak i ceny. Do wyboru rodzice mają foteliki, które umożliwiają dziecku jazdę przodem, ale także jazdę tyłem, zwane obrotowymi. Jest to nowy produkt na rynku, innowacyjny.

Czy warto wybierać foteliki obrotowe?

Foteliki obrotowe to jedna z nowszych propozycji na rynku. Jest to produkt, który jest przeznaczony dla tych rodziców, którzy dodatkowo chcą zadbać o komfort swojego dziecka. Produkt ten pochodzi ze Skandynawii, gdzie również jest obecny.

Na polskim rynku stanowi nowość, jednak dowiedziono, że jazda tyłem do kierunku jazdy znacząco poprawia komfort oraz bezpieczeństwa dziecka w trakcie jazdy. Taki fotelik może być wykorzystany w każdym samochodzie, a jest to rozwiązanie idealne zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

fotelik dla niemowlaka
fotelik dla niemowlaka

Czy foteliki obrotowe są bezpieczne?

Foteliki obrotowe to produkt nowy, w związku z czym rodzice mogą mieć pewne wątpliwości co do zakupu. Jednak warto wiedzieć, że ten produkt jest zupełnie bezpiecznym wyborem. Nie tylko zapewnia on pożądany komfort dziecku w trakcie jazdy, ale też jest bezpieczny pod innymi względami.

W razie wystąpienia kolizji warto wiedzieć, że fotelik obrotowy skutecznie ochroni dziecko przed urazami oraz innymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Foteliki można znaleźć w kilku atrakcyjnych wersjach, które już są dostępne na polskim rynku.

Foteliki obrotowe – jakie modele można spotkać na rynku?

Foteliki obrotowe to produkty, które można spotkać w kilku wariantach. Wiodącym producentem jest marka Besafe, która prowadzi sprzedaż detaliczna, także w Internecie. Rodzice mogą spotkać się z modelami takimi jak: iZi Twist B i-Size oraz iZi Twist i-Size.

Są to dwa modele, które różnią się między sobą dostosowaniem do wieku dziecka. Pierwszy model można zaoferować dziecku od momentu urodzenia, aż do 4 roku życia. Z kolei drugi model ma nieco inne parametry. Tutaj rodzice mogą dokonać zakupu z myślą o dziecku, które znajduje się w wieku od 6 miesięcy do 4 roku życia. 

Fotelik jest wykonane z różnych tworzyw, które razem tworzą wygodne siedzisko. Sprawdzi się ono podczas krótkich oraz dłuższych podróży. Co jeszcze warto wiedzieć?

Foteliki obrotowe, a jakość ich wykonania

Foteliki obrotowe mogą być wykonane z różnych materiałów. W przypadku marki Besafe dzieci mogą liczyć na produkt, który jest wykonany z materiałów wysokiej jakości. Siedzisko, z którym dziecko ma kontakt to miękka tapicerka, która zapewnia wsparcie ciału dziecka oraz jest materiałem miękkim, które nie spowoduje dyskomfortu.

Prócz tego fotelik jest także wykonany z twardszych materiałów, z którym dziecko jednak nie ma bezpośredniego kontaktu. Są to elementy, które zapewniają stabilność w trakcie jazdy i dopasowanie do samochodu.

Fotelik obrotowy ma sporą masę, która jednak przekłada się na solidną jakość. Produkt nie ulegnie szybko zniszczeniu, a rodzice będą mogli mieć pewność, że to dobry wybór.