Jak zaplanować oświadczyny? O tym musisz pamiętać

Oświadczyny to jeden z najważniejszych dni w życiu. W końcu to tego dnia dwoje ludzi deklaruje, że odtąd na dobre i na złe chce być razem. Niewątpliwie to wydarzenie powinno mieć wyjątkową oprawę, tak by można je było zapamiętać do końca życia. Dziś podpowiemy Ci, jak zaplanować wspaniałe zaręczyny.

Zaręczyny niech będą spełnieniem marzeń

Każda para jest inna i niewątpliwie nie każda przepada za wielkimi romantycznymi gestami. Dlatego trzeba pamiętać, aby oświadczyny dobrane były pod kątem upodobań czy też marzeń partnerki. Jeżeli jest ona domatorką, to lepiej przygotować oświadczyny w domowym zaciszu. Wystarczy zrobić kolację, zakupić piękne kwiaty i rozsypać po całym domu płatki róż. Można też wykonać z nich napis w postaci pytania: „Czy wyjdziesz za mnie?”. Jeżeli partnerka preferuje przygody oraz lubi intensywne doznania, to można zorganizować zaręczyny np. podczas lotu balonem. Inny ponadczasowy pomysł to wyjazd na wspólną wycieczkę do Paryża i oświadczyny na wieży Eiffla. Oczywiście można też przygotować imprezę zaręczynową typu niespodzianka i przy najbliższych zadać to ważne pytanie.

Aby zaręczyny były udane, absolutnie nie można zdradzić się ze swoimi zamiarami. Kobiety intuicyjnie zauważają nawet drobne zmiany u swoich partnerów, stąd też trzeba naprawdę się postarać, aby przyszła narzeczona nie zorientowała się, że planujesz zaręczyny. Wiadomo, że zaręczyny bywają też stresujące dla mężczyzny, stąd też lepiej przygotować sobie krótką przemowę, tak aby w momencie stresu nie zapomnieć, o co chciało się zapytać. Na tym etapie mamy dla Ciebie jeszcze jedną radę: gdy Twoja partnerka powie „tak”, to nie wręczaj jej pudełka z pierścionkiem, lecz wyjmij pierścionek i nałóż go na serdeczny palec wybranki. 

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Czas wybrać pierścionek zaręczynowy. Rzecz jasna, możliwości jest dużo, ale jedynym słusznym wyborem jest pierścionek z diamentem. W końcu w ten sposób możesz pokazać, jak ważna jest dla Ciebie partnerka. Swoją drogą, pierścionek z diamentami nigdy nie wychodzi z mody. Jest też symbolem wiecznej miłości i synonimem wspólnych planów na przyszłość. Pierścionki z diamentami to także pamiątki na lata, przypominające o dniu zaręczyn i zawsze wywołujące miłe wspomnienia. Warto też wiedzieć, że pierścionki z diamentem są dobrą inwestycją – w końcu z roku na rok wartość diamentów rośnie.

Pojawia się pytanie: ile na taki pierścionek trzeba wydać? W krajach anglosaskich przyjęła się zasada, że wartość pierścionka powinna oscylować wokół 2–3 pensji miesięcznych mężczyzny. Nie musisz jednak za wszelką cenę trzymać się tej zasady. W końcu liczy się gest. Warto jednak pamiętać, że pierścionek zaręczynowy jest wyrazem Twojej miłości, więc jeżeli będziesz na niego odkładać, Twoja partnerka będzie tym bardziej wzruszona Twoim poświęceniem.

Polecamy pierścionek z oszlifowanym diamentem, szczególnie w szlifie brylantowym, który wspaniale lśni. Wybierz też kolor złota. Tutaj należy kierować się preferencjami przyszłej narzeczonej. Najlepiej sprawdzić jej szkatułkę z biżuterią i zobaczyć, ozdoby w jakim kolorze najczęściej nosi.               

Jaki rozmiar pierścionka kupić? 

Najtrudniejsze jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru pierścionka. W żadnym jednak wypadku nie powinieneś zdradzać swoich planów i mierzyć palca partnerki – chyba że śpi. Masz kilka możliwości. Gdy Twoja przyszła narzeczona znajduje się „w objęciach Morfeusza”, możesz zmierzyć rozmiar jej palca, oplatając go parcianym sznurkiem. Wystarczy tylko zaplątać węzełek i zsunąć z palca. Bądź jednak ostrożny i nie obudź wybranki serca. Rozmiary pierścionków są naprawdę różne. Możesz użyć suwmiarki i zmierzyć jej biżuterię. Jeżeli partnerka posiada sporą liczbę pierścionków, to warto po prostu wyciągnąć z jej szkatułki jeden z nich i zanieść do jubilera, by ten go zmierzył. Swoją drogą, lepiej kupić pierścionek za duży niż zbyt mały.

Przede wszystkim pamiętaj, że zaręczyny powinny być wyjątkowe. Dlatego warto zaplanować wszystko z wyprzedzeniem, uruchomić swoją kreatywność i wybrać takie miejsce, okoliczności oraz oczywiście pierścionek, byście oboje zachowali jak najlepsze wspomnienia z tego szczególnego wydarzenia.