Dobrej klasy wózek do biegania

Aktywność fizyczna to podstawowy element naszego dbania o zdrowie. Coraz więcej kobiet mających małe dzieci rezygnuje z tego, twierdząc, że nie mają wystarczającej ilości wolnego czasu, nie mają z kim zostawić maleństwa.

Jednak dla chcącego nic trudnego! Jeśli chcemy, zawsze możemy zacząć ćwiczyć z dzieckiem. Tym samym, będziemy zaszczepiać w naszym dziecku miłość do sportu i formułować w nim zdrowe nawyki.

Oczywiście nie musimy od razu iść na siłownię, wystarczy, że zaczniemy biegać. Dobrym akcesorium do tego będzie wózek sportowy do biegania TFK Sport.

Bieganie z wózkiem, czy to bezpieczne?

Jeśli martwimy się o to, że podczas biegania po nierównym terenie dziecko siedzące w wózku będzie narażone na wstrząsy, możemy być spokojni. Bezpieczeństwo maluszka jest najważniejsze, dlatego w wózku TFK Sport zamontowane są 5-punktowe szelki z miękkimi nakładkami, które nie uwierają maluszka.

wózek do biegania z dzieckiem

Posiada trzy koła: jedno z przodku – umożliwia łatwe manewrowanie i dwa z tyłu – na amortyzowanej osi. Felgi wykonane są z aluminium, a łożyska kulkowe są wysokiej jakości. Dodatkowo oparcie zostało wyposażone w miękką poduszkę, która podtrzymuje i stabilizuje głowę dziecka, a duże siedzisko zapewni komfort podczas długich biegów lub spacerów.

Niezbędny atest wózka biegowego

I co najważniejsze – wózek posiada atest wózka biegowego, jest zatwierdzony przez TFK Sport, był szczegółowo testowany przez niemiecką instytucję testową i posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. Jest to jedna z podstawowych rzeczy, na którą trzeba zwrócić uwagę przy zakupie wózka biegowego. Bezpieczeństwo to podstawa.

Nie ma wymówek, aktywność w każdych warunkach atmosferycznych

Materiał, z którego wykonany jest wózek, jest wodoodporny, dzięki czemu jest łatwy w utrzymywaniu czystości. Co więcej, w wózku znajduje się osłona przeciwdeszczowa i przeciwsłoneczna, która jest zamykana na magnes i posiada okienko.

Siedzisko jest regulowane, może je także rozłożyć na płasko i zapewnić dziecku komfort drzemki. Siedzisko dziecka jest wykonane z materiału, które przepuszcza powietrze.

W razie potrzeby możemy łatwo zdjąć tapicerkę i wyprać ją zgodnie z zaleceniem producenta. Także podnóżek może być regulowany i dostosowany do potrzeb dziecka. Koła są pompowane, a do zestawu dołączona jest pompka, która pozwoli na uzupełnienie powietrza.

System „Quik-Relase”

Gdy niestety konieczna będzie wymiana koła, jest ona bardzo prosta dzięki systemowi „Quik-Relase”. Wózek, oprócz hamulca tarczowego posiada także hamulec ręczny. Ustawienia rączki, która może być regulowana w wielu pozycjach, zapewni komfort rodzicowi, nawet temu bardzo wysokiemu. Nawet bieganie o zmroku jest bezpieczne, ponieważ wózek posiada odblaskowe paski, które zwiększają widoczność.

Nie tylko dla sportu

Choć wózek TFK Sport jest przeznaczony głównie do aktywności fizycznych, możemy wykorzystywać go codziennie, nawet jadąc z dzieckiem na zakupy lub na wycieczkę. Wózek łatwo się składa, a specjalny pasek blokuje go przed rozłożeniem.

Posiada dużo ukrytych kieszeni, a dolny kosz zmieści wszelkie niezbędne przedmioty takie jak torba z zakupami lub rolki. Co ciekawe, wózek posiada dodatkową deskorolkę dla rodzica Mamaboard.

Źródło: markowewozki.pl